Advertisement

Kolarski wyścig "Solidarności" w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 28 czerwca 20161119326
W najbliższy piątek ulicami Piotrkowa przejedzie 27. Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków – jedna z najważniejszych imprez kolarskich w naszym kraju.

Ładuję galerię...

Jazda rozpoczęła się w Radomiu. W Piotrkowie będzie usytuowany start do czwartego etapu, który powiedzie do Kielc. - W wyścigu weźmie udział ponad 130 kolarzy. Zameldują się trzy najlepsze polskie ekipy: CCC Sprandi Polkowice, Verva ActiveJet i Domin Sport oraz zespoły m.in. z Czech, Holandii, Belgii, Niemiec i Białorusi – zapowiadają organizatorzy.

W Piotrkowie Trybunalskim zaplanowano start honorowy i ostry, a także pierwszą lotną premię. Zawody wystartują około godziny 14.20 w okolicach I Liceum Ogólnokształcącego. Kolarze na stracie pojawią się kilkanaście minut wcześniej. Wówczas kibice będą mieli okazję zrobić sobie zdjęcie, czy wziąć od zawodników autograf.


Po honorowym starcie kolarze spokojnym tempem pokonają rundę wokół Piotrkowa. Zawodnicy przejadą wzdłuż al. Kopernika i Piłsudskiego, przy hotelu Mercure skręcą w kierunku ul. Narutowicza. Następnie ulicami Sienkiewicza, Słowackiego, Sieradzką, przez Rynek Trybunalski, Zamkową, Jerozolimską dojadą do ronda Sulejowskiego. Na skrzyżowaniu skręcą w prawo i dojadą do linii startu wyścigu.

Po pierwszym okrążeniu zaplanowano start ostry. Wówczas – już w wyścigowym tempie – kolarze przejadą jeszcze cztery takie okrążenia. Na szesnastym kilometrze etapu (po przejechaniu czterech okrążeń), przy linii startu zaplanowano pierwszy tego dnia lotny finisz. Po nim kolarze po raz ostatni przejadą rundą po ulicach Piotrkowa. Powiedzie ona ta samą trasą aż do ul. Jerozolimskiej, gdzie pojadą na wprost do ul. Skłodowskiej-Curie i dalej przez pl. Litewski i ul. Wierzejską w kierunku Koła.

W związku z przejazdem kolarzy ulice będą zamknięte. Prosimy stosować się do oznakowania i nie jeździć na pamięć.

 

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga01.07.2016 23:30

"Promocja" miasta: TVP Regionalna, relacja od godz. 22.45 do godz. 22.50, z czego 1 minuta na reklamy, 3 razy padła nazwa "Piotrków", 10 sek. wywiadu na tle zabytku, 5 sek. startu z Jaśnie Panem Prezydentem, 5 sek.ścigania po dziurawych jezdniach. 5 sekund przejazdu przez bezimienny most w Przygłowie, 1 raz padła nazwa "Sulejów".
A z drugiej strony - setki, jeśli nie tysiąc wkur...ych kierowców, którzy w upale musieli stać w korkach.
Taki to mamy sukces, panie, panowie marketingowcy.

40


EmilB EmilBranga30.06.2016 09:53

Cieszę się że coś jutro będzie taka impreza, lepsi kolarze niż biedni rolnicy w Lamborghini i John Deerach. Jednak Nasz naród uwielbia narzekać i krytykować ;)

44


kkkk ~kkkk (Gość)01.07.2016 14:55

Szkoda tylko że nie poinformowano zakładów pracy o tym fakcie! pracownicy muszą jakoś się dostać i opuścić ją a to są godziny szczytu.

21


101010 ~101010 (Gość)29.06.2016 20:55

Masowe imprezy - sper ale tylko dla uczestników -niestety. Dziś z "okazji " przejazdu tegoż wyścigu przez pond godzinę wyjeżdżałam z Tomaszowa -masakra !!!!. Wszystkie niemalże drogi wyjazdowe zablokowane przez policję , gigantyczne korki . A przy tym miasto już nieźle sparaliżowane remontami dróg. I do tego nieuprzejmy dyżurny na pod 997,
który nie potrafił wskazać mi drogi wyjazdowej z miasta. Porażka organizacyjna .

111


? ~? (Gość)29.06.2016 11:14

A nie dało się wytyczyć innej trasy, która nie paraliżowałaby większość miasta w godzinach szczytu przed wakacyjnym weekendem blokując główne arterie miasta? To wszystko dla jakiegoś podrzędnego wyścigu, który nawet nie będzie w mediach przez przysłowiowe 5 minut? Co to za reklama miasta? Jakim kosztem?

134


sklave sklaveranga29.06.2016 11:24

Dzisiejsza Solidarność to wspólne ucztowania przy korycie napełnianym przez ciężko pracujących niewolników. Oni jedzą przysmaki a nam nawet nie pozwolą koryta wylizać. I to ma być po bożemu i po partyjnemu? Więcej na http://sklave.manifo.com/

74


Marian B. ~Marian B. (Gość)28.06.2016 23:01

A co tam za "sławy" (poza sławnymi organizatorami) będzie można spotkać ? ...

62


P51 ~P51 (Gość)29.06.2016 09:13

Dla promocji miasta i regionu warto pomęczyć się kilka godzin. Przez ten czas można poznać alternatywne drogi przejazdu, nie tylko te znane na pamięć i tłuczone codziennie z telefonem przy uchu i bez włączonych świateł ;->
Ostatecznie można przemęczyć się w domu wypijając jeszcze jednego lub dwa Harnasie...

43


gość ~gość (Gość)29.06.2016 08:30

Rozumiem, że pierwsze honorowe okrążenia jest po to aby kolarze zapoznali się z kraterami na tej trasie.

80


Czytający ~Czytający (Gość)29.06.2016 07:19

Ale będzie armagedon ,godziny szczytu,ludzie wyjeżdżają na weekend a tu taka niespodzianka!

101


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat