Jubileusze piotrkowskich Domów Dziecka

Strefa FM Sobota, 15 czerwca 202410
Uroczyste świętowanie 35-lecia Domu Dziecka oraz pierwsze urodziny drugiej placówki, która powstała dzięki reorganizacji pieczy zastępczej w Piotrkowie odbyło się w piątek (14.06.2024) na ulicy Wysokiej. Na imprezie ośrodków wychowawczych nie zabrakło muzyki, zabawy, dmuchańców dla dzieci oraz pysznego jedzenia. Podopieczni wyrecytowali wiersze, czym wzbudzili oklaski zgromadzonych gości. Nie obyło się też bez chwili wzruszeń, gdy dyrektor placówki Danuta Malik otrzymała podziękowania od pracowników Domu Dziecka.

Ładuję galerię...

Dom Dziecka oraz Dom Dziecka Nr 2 są placówkami opiekuńczo – wychowawczymi typu socjalizacyjnego realizują zadania z zakresu systemu pieczy zastępczej. Domy zapewniają całodobową opiekę i wychowanie dzieciom w przypadkach niemożności sprawowania opieki i wychowywania przez rodziców, Do dziś Dom Dziecka otoczył swoją opieką 1250 dzieci.

Jeden nasz Dom Dziecka obchodzi 35 rocznicę powstania, a po realizacji projektu reorganizacji pieczy zastępczej w Piotrkowie. Powstał Dom Dziecka nr 2 i on obchodzi pierwsze urodziny. To jest święto dzieci, które tu mieszkają, tu jest ich dom. Dlatego ta wielka feta, dmuchańce, pyszne jedzenie jest szczególne dla naszych podopiecznych. Obecnie w jednej placówce jest 14 a w drugiej 15 dzieci. Przyjechali do nas wolontariusze związani z festiwalem kontakt i dzieci bardzo lubią takie spotkania, goście ze Stanów Zjednoczonych podbili serca naszych dzieciaków. Nawiązały się nowe znajomości a przy recytacji wierszy, chłopiec, który najbardziej się integrował, otrzymał największe owacje - mówiła Danuta Malik, dyrektor Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki wręczył pracownikom Domu Dziecka wyróżnienia oraz upominki dla wychowanków. Podczas uroczystości obecni byli wolontariusze z Polski i Stanów Zjednoczonych związani z międzynarodowym festiwalem wolontariatu "Kontakt". Wolontariusze przez ostatni tydzień pomagali w zajęciach, uczyli angielskiego oraz przeprowadzili malowanie ogrodzenia i placu zabaw dla dzieci.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.06.2024 23:12

Czy przez 35 lat Domu Dziecka było tam tylko tylu pracowników? Czy z szacunku do osób, które tam pracowały nie wypadałoby zaprosić na taki jubileusz emerytowanych i byłych pracowników? Smutno wygląda ta garstka ludzi.... Trzeba być człowiekiem o ogromnym sercu, aby pełnić tak ważny zawód, doceniajmy pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych bo zdaje się że to nie zawód, a powołanie i warto to doceniać każdym gestem!

30


Gość Gość ~Gość Gość (Gość)16.06.2024 16:08

Słaba organizacja.

10


Słabe to ~Słabe to (Gość)16.06.2024 08:27

Przez dom dziecka przewinęło się 1250 wychowanków, do tego ze stu kilkudziesięciu pracowników. Gdzież oni są? Wszyscy nie dojechali na kaszankę czy nie zostali zaproszeni? Słabe...

40


o co ka mon ~o co ka mon (Gość)15.06.2024 21:14

piękna inicjatywa ten wolontariat ale czy trzeba aż ze Stanów Zjednoczonych wolontariuszy ściągać aby pomalowali płot w domu dziecka. podobno kilka milionów kosztował odnowienie tych placówek. chyba są inni potrzebujący. pracownicy nie mogą tego zrobić, bo na zdjęciach widać garstka dzieci a pracowników cały sztab. a my płacimy. podobno miesiąc pobytu dziecka w tym domu dziecka kosztuje 10 tysięcy złotych. na bogato widać, a można warto przyjrzeć się gospodarności dyrektorki.

40


dieta cud ~dieta cud (Gość)15.06.2024 20:04

Nie można tego było jakoś wkomponować w obchody dnia dziecka? Strasznie to jakieś sztuczne i dzieci nie wyglądają na zachwycone. Pyszne jedzenie czyli kaszanka, kiełbasa i szaszłyki z grilla. No dieta cud. Mam nadzieję że się dzieciaki nie pochorowały od tych pyszności...

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat