Ile kosztuje i ile czeka się na paszport w Piotrkowie Trybunalskim?

Strefa FM Poniedziałek, 20 maja 20243
Jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd do kraju spoza strefy Schengen, warto już dziś zarezerwować miejsce w kolejce urzędu paszportowego. Na dokument możemy poczekać nawet dwa miesiące. Coraz większe kolejki w punkcie paszportowym mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania na paszport. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wyrobienie dokumentu w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Ile poczekamy na paszport w Piotrkowie?

 

Czas oczekiwania na wyrobienie dokumentu od złożenia wniosku to około 30 dni. Przed okresem wakacyjnym zwiększa się liczba chętnych ubiegających się o paszport, przez co w kolejce do złożenia dokumentów możemy poczekać nawet kilka godzin. Warto zarejestrować wizytę z wyprzedzeniem na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Punkt Obsługi Klienta w Piotrkowie Trybunalskim. Należy zwrócić uwagę, że wolne terminy zaczynają się dopiero za cztery tygodnie. Wydłuży to czas oczekiwania na paszport do połowy lipca. W przypadku zarejestrowania się w kolejce mamy pewność przyjęcia wniosku o konkretnej godzinie.

 

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

 

Opłata za dokument w urzędzie dla osoby dorosłej bez ulg wynosi 140 zł; za paszport dla dziecka do 12 roku życia zapłacimy 30 zł; Dokument dla małoletniego od 12 do 18 roku życia będzie nas kosztował 70 zł; Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, paszport dla dziecka do 12 roku życia wyniesie nas tylko 15 zł; Dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów, kombatantów oraz dla osób z niepełnosprawnościami przysługuje 50 procent zniżki. Uwaga w Oddziale paszportowym w Piotrkowie Trybunalskim opłatę za paszport można uiścić wyłącznie kartą płatniczą. To jednak nie wszystkie koszty wyrobienia dokumentu, do uzyskania paszportu potrzebujemy aktualnego zdjęcia. W studiach fotograficznych w Piotrkowie Trybunalskim zrobienie zdjęcia do dokumentów kosztuje około 50 zł.

 

Dokumenty złożone i co dalej?

 

Gdy paszport będzie już gotowy, możemy otrzymać powiadomienie SMS lub e-mail, jeśli podamy te dane we wniosku paszportowym, istnieje również możliwość sprawdzenia stanu dokumentu w serwisie obywatel.gov.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bez komentarza ~Bez komentarza (Gość)21.05.2024 21:41

Od 2 lat bezskutecznie szukałem terminu, w którym mógłbym załatwić sprawę bez zwalniania się z pracy. Urzędy tego typu są dla bezrobotnych!!!

10


Kierowca bombowca ~Kierowca bombowca (Gość)20.05.2024 18:30

Z tego co słyszałem od pewnego urzędnika to trzeba czekać do końca świata i jeden dzień dłużej

25


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat