Advertisement
artykuł sponsorowany

Góra spokoju w Łódzkiem

Środa, 24 maja 2023
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowań z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W miejscowości Inowłódz rozbudowano dawny ośrodek wypoczynkowy. Nowe miejsca hotelowe w atrakcyjnej okolicy przyczyniły się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej gminy i powiatu.
Góra spokoju w Łódzkiem

Nad brzegiem rzeki Pilicy wybudowano domki rekreacyjne. Oferta ośrodka „Góra spokoju” obejmuje organizację kolonii, wycieczek, spotkań biznesowych oraz propozycję pobytu rekreacyjnego pod nazwą „święty spokój i pełen relaks”.

 

Na przełomie rzeki

 

Inowłódz położony jest w otulinie Spalskiego Parku Krajobrazowego i doliny rzeki Pilicy, co nadaje okolicy letniskowy charakter. Malowniczo rozciągające się tereny oczarowują osoby spragnione spokoju i odpoczynku na łonie natury. Inowłódz to jedno z najstarszych miast Polski, liczy sobie ponad 950 lat. Król Kazimierz Wielki wybudował tam zamek i otoczył miasto murem obronnym, a zrekonstruowane ruiny są aktualnie ważną atrakcją turystyczną okolicy. Niezwykłym punktem widokowym jest wzgórze, na którym znajduje się romański kościół świętego Idziego. W Inowłodzu letnie wakacje spędzał Artur Rubinstein i Julian Tuwim, który w swoich utworach niejednokrotnie wysławiał piękno tego regionu. W tej urokliwej okolicy powstała „Góra Spokoju” Osada klimatyczna – leśna, gdzie można zaplanować weekendowy wypad we dwoje, rodzinny urlop na łonie natury albo zorganizować spotkanie biznesowe lub konferencję. Dzięki rozbudowanemu kompleksowi hotelowemu i atrakcyjnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Spokój i relaks

 

Celem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich był rozwój usług turystycznych świadczonych przez ośrodek „Góra spokoju”. Na miejscu starego, nieużytkowanego budynku świetlicy zbudowano budynek mieszkalno-szkoleniowy. Wśród wysokich sosen powstały całoroczne domki rekreacyjne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Stworzono w ten sposób nową atrakcję turystyczną regionu o walorach unikalnych w skali całego województwa. Ośrodek oferuje atrakcyjny i aktywny sposób spędzenia wolnego czasu organizując wycieczki rowerowe szlakami i trasami rowerowymi po okolicy, turnusy relaksacyjne i wiele innych form rozrywki. Podczas rozbudowy oferty rekreacyjnej pojawiła się nowa atrakcja turystyczna w postaci ekologicznego stawu kąpielowego, z którego w upalne dni mogą korzystać dorośli i dzieci. Staw składa się z części kąpielowej oraz części filtracyjnej obsadzonej roślinnością wodną zapewniającą odpowiednią jakość wody. Budynek administracyjny przebudowano na pawilon rekreacyjny, w którym mieści się sauna, wanna jacuzzi, bania, prysznice i przebieralnie oraz mini siłownia. Ośrodek oferuje zajęcia fitness, jogę oraz odpoczynek między zajęciami na tarasie z pięknym widokiem na ogród. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania trekkingu, wędkarstwa i jazdy na rowerze, w sezonie letnim można korzystać ze sprzętu do grillowania. Dla najmłodszych zbudowano bezpieczny i kolorowy plac zabaw. Oferta noclegowa jest urozmaicona i każdy gość znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich zapewniono dogodne warunki do rozwoju turystyki i promocji regionu. Wartość projektu to ponad 11,6 mln zł, w tym dofinansowanie wyniosło niemal 5 mln zł. Rozbudowa „Góra Spokoju” Osada klimatyczna – leśna wpłynęła na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty turystycznej całego województwa łódzkiego.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat