Advertisement

Gigantyczne straty Piotrkowa

ePiotrkow Środa, 21 września 202261
Blisko 88 milionów złotych - tyle Piotrków Trybunalski miał stracić na rządowych zmianach w podatku PIT. Wyliczeń dokonał Związek Miast Polskich.
Fot. iwos Fot. iwos

Związek Miast Polskich zestawienie przygotował w oparciu o dane Ministerstwa Finansów. Pod uwagę wzięto straty w dochodach samorządów z PIT za lata 2019-2023 oraz rekompensaty z tego tytułu. Dane pokazały, że zdecydowana większość miast w Polsce zubożała. 


Z zebranych przez ZMP danych wynika, że aż 351 miast członkowskich ZMP (Piotrków Trybunalski jest członkiem ZMP) ma wynik ujemny, a tylko 3 – dodatni.

 

Z przeanalizowanych przez związek danych wynika, że Piotrków Trybunalski w latach 2019-2023 na dochodach z podatku PIT łącznie straci 122,5 mln zł. Rekompensata poniesionych strat wyniesie jedynie 34,7 mln zł. Zatem łącznie Piotrków straci na dochodach z PIT blisko 88 mln zł!

Piotrkowscy urzędnicy przypominają także, że miasto rokrocznie z własnych środków musi dokładać do wielu innych zadań, na które nie otrzymuje wystarczającej ilości pieniędzy z budżetu państwa.

Przykładowo do piotrkowskiej oświaty w 2022 roku miasto będzie musiało dołożyć 68 milionów złotych - wyliczają urzędnicy. 

 

 


Zainteresował temat?

10

6


Advertisement
Advertisement

Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Umarło za życia ~Umarło za życia (Gość)21.09.2022 20:04

Traktory pługi i orać tą dziurę pod Łodzią,, nawet jakaś Lipnicka z 1LO elity tego miasta się wstydziła tego miasta. Klika się wyżywi. A plebsie oraj na elity ułożone z wnukami. A wy czytający komentarz młodzi uciekać jak najdalej z tego grajdoła..bo to miasto zombie już umarłych a jeszcze żywych

41


Tlen ~Tlen (Gość)21.09.2022 19:22

Płaca w mieście jaka jest gdzie są zakłady pracy gdzie godnie się zarabia

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.09.2022 18:03

Szczujecie na oświatę ... wstyd.

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.09.2022 11:29

Ale przynajmniej na bombelki dają.

27


hgsdfr ~hgsdfr (Gość)21.09.2022 09:39

gdyby w Piotrkowie tworzono nowe miejsca pracy to może i zyski by były, a nie tylko starty.

224


PT ~PT (Gość)21.09.2022 12:02

Dla tych co chcą nowych miejsc pracy. Stwórzcie takie miejsce i spróbujcie zatrudnić pracownika na tym stanowisku. Wiem co mówię i nie myślę o człowieku do pracy ciężkiej fizycznej. Miasto umiera, a obecna elita państwowa to przyspiesza. Głosujcie tak dalej i cieszcie się, że dali na "bombelki". Moje "bombelki" już wyjechały i nie miałem żadnych argumentów - nawet mieszkanie. pozdrawiam wszystkich współmieszkańców.

133


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.09.2022 12:43

dno do dno

20


? ~? (Gość)21.09.2022 09:37

Ile kosztowała pusta z reguły mediateka? Tak około 60-70mln? Uwzględniając inflację, bilans wychodzi na zero jak w piosence. ile przez ostatnie 16 lat rządów pana Ch. powstało dużych (lub choćby średnich) firm, które odprowadzałyby niemały podatek do miejskiej kasy? Zero? Z jakiej formacji politycznej wywodzi się pan Ch.? PiS? Jakie przygotowanie ekonomiczne i menedżerskie ma pan Ch. i obecna władza? Żadne? Gdyby był lepszy i zaradniejszy gospodarz, to nie byłoby problemu z miejskimi finansami. c.b.d.o.

267


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)21.09.2022 11:26

Ale pis nie rządzi w konkretnym mieście czy gminie trzeba mieć dobrego i gospodarnego wójta czy burmistrza a nie rozrzutnego

91