Fotoradar na stałe w Piotrkowie

Poniedziałek, 06 listopada 202368
W poniedziałkowe przedpołudnie w Piotrkowie pojawił się fotoradar. Będzie on już stale towarzyszył mieszkańcom Piotrkowa. Urządzenie zostało zainstalowane na pasie zieleni przy al. Piłsudskiego, ale na razie jest zakryte ciemną folią.

Ładuję galerię...

Urządzenie pojawiło się tuż przy przejściu dla pieszych, nieopodal wiaduktu kolejowego. O instalacji w tym miejscu fotoradaru przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego mówiło się już od dłuższego czasu. Prace zostały wykonane w poniedziałkowy poranek, choć nie wiadomo jeszcze, od kiedy sprzęt zacznie działać. 

Jest to nowoczesny fotoradar, który będzie działał przez całą dobę, w każdych warunkach atmosferycznych. Będzie wyłapywał "kierowców", którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Fotoradar instalował podwykonawca, jeszcze nie mamy zgłoszenia tego obiektu do odbioru. Gdy te kwestie formalne zostaną zakończone, to będziemy czekać na podłączenie go do sieci energetycznej. Wówczas zostanie on uruchomiony - usłyszeliśmy w ITD. 

Przypomnijmy, że to nie jedyna instalacja ITD, wykonywana w ostatnim czasie w Piotrkowie. Zakończył się również montaż kamer na skrzyżowaniu alei Concordii z Aleją Sikorskiego. Będą one odpowiadać za rejestrowanie pojazdów przejeżdżających na czerwonym świetle. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

15

7


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

an ~an (Gość)30.11.2023 09:48

Od czasu covidu zarządzający zauważyli ,że mogą z nami robić wszystko bo na wszystko się zgadzamy.Może najwyższa pora żeby się na wszystko nie zgadzać i stawiać opór.Ten fotoradar to też dla naszego dobra ?.Pytanie tylko dla kogo z nas? i kto na tym najwięcej skorzysta?Tłumaczenie bezpieczeństwem to stara metoda.

20


pytam ~pytam (Gość)07.11.2023 23:35

Kiedy będą instalowane fotoradary dla rowerzystów i dla pieszych?

86


arek ~arek (Gość)07.11.2023 10:49

I bardzo dobrze , każdy fotoradar powinien finansować z mandatów następny radar, bo w Polsce jest ich zdecydowanie za mało, np. Włochy jest 8 tys , Niemcy 4 tys u nas 460. Za mało zdecydowanie za mało.

915


Pasterz Diabeł ~Pasterz Diabeł (Gość)08.11.2023 13:43

A ksiundz pokropi nim zacznie działać??

49


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)07.11.2023 10:13

Czy fotoradar zmierzy też hałas w tym miejscu ?? Większość piratów wręcz zwalnia pod wiaduktem i strzela z wydechu, a do tego trąbiące pociągi to zmora tamtejszych mieszkańców

88


Michaź ~Michaź (Gość)08.11.2023 07:27

Na głównej arterii w pierdkowie powinni pozostawić tylko te z sygnalizacją świetlną, ewentualnie stworzyć jakieś kładki dla pieszych...

27


piotrkowianin_92 ~piotrkowianin_92 (Gość)08.11.2023 06:38

Dziś w radiu została podana informacja że radar zostanie uruchomiana od momentu w którym elektrownia zrobi przyłącze elektrycznie dla tego fotoradaru. Tydzień temu dostałem informację że przyłącze do mojej działki zostanie zrealizowane do marca 2025 roku mam nadzieje tylko że nikt nie zostanie faworyzowany poza kolejnością.
Miłego dnia

141


ass ~ass (Gość)07.11.2023 20:55

Proponuję od dnia uruchomienia radaru po prostu tamtędy nie jeździć!

51


ponawiam monit ~ponawiam monit (Gość)07.11.2023 16:47

o zainteresowanie się służb wieczornymi rajdami wokół rond, no kto to widział

50


Andzia ~Andzia (Gość)06.11.2023 17:37

Cały czas słyszę karać kierowców i karać kierowców a kiedy ktoś ustawi kamerę żeby karać pieszych za wchodzenie na pasy z tel w ręku i gadanie,pisanie smsów,a jak zwrócisz uwagę to potrafią odpowiedzieć że zgłosi cię na policję bo się nie chciałeś zatrzymać. Nas kierowców łatwo ukarać bo zrobi zdjęcie auta i rejestracji i pyk mandacik bo weźmie dwóch świadków i leżysz a jak zrobisz przechodniowi zdjęcie to cię wyzwie a policja i tak nic z tym nie zrobi bo nie mają jak.

255


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat