Fotograficzne Archiwum Piotrkowa do obejrzenia w Focus Mall

Niedziela, 01 stycznia 20230
W galerii Focus Mall można oglądać wystawę podsumowującą projekt Fotograficznego Archiwum Miasta. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które realizowana była przez kilka ostatnich lat.

Ładuję galerię...

Fotograficzne Archiwum Miasta to pomysł, który sięga jeszcze jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. TPPT podjęło wówczas inicjatywę zebrania zdjęć ze wszystkich możliwych zakątków grodu trybunalskiego. Projekt rozłożono na cztery etapy. Począwszy od 2018 roku, rokrocznie fotografowano inną część miasta. W ten sposób w ciągu czterech lat powstał wyjątkowy album dokumentujący wygląd Piotrkowa.

 

Archiwum zdjęć zawiera wszystkie nadsyłane zdjęcia i jest zorganizowane na oddzielnym dysku zewnętrznym, opisywane, katalogowane i systematycznie aktualizowane. W ramach projektu Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego stworzyło także stronę www.fampt.pl. Na niej prezentowane są wybrane zdjęcia. 

 

W grudniu podsumowano całą inicjatywę. Jednym z owoców tych działań jest wystawa, na której prezentowana jest część ciekawych prac. Taką prezentację można było wcześniej oglądać w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, a teraz dostępna jest w galerii Focus Mall.

Wystawa została umieszczona przy wejściu głównym, na placu przy schodach ruchomych i windzie. Na planszach można zobaczyć zarówno znane zakątki grodu trybunalskiego, jak i mniej spotykane oblicza Piotrkowa.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat