- Przede wszystkim należy zaszczepić siebie i swoją rodzinę. Należy też zachowywać zasady higieny oddychania. W czasie kaszlu, kichania zakrywać nos i usta chusteczką jednorazową. W czasie podróży należałoby zabezpieczyć się w żel do rąk lub zapas jednorazowych chusteczek nasączonych roztworem alkoholu, bo w tej chorobie trzeba często myć ręce. Dobrze by było kichać poza dłoń, czyli w zgięcie łokciowe. Kiedy gdzieś jedziemy unikajmy kontaktów twarzą w twarz z innymi podróżnymi. Oczywiście unikajmy masowych zgromadzeń - mówi Bogusława Piasecka, kierownik sekcji epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Niektórzy z nas są bardziej narażeni na zakażenie. - W grupie ryzyka są osoby z przewlekłymi chorobami krążenia, układu oddechowego, osoby z obniżoną odpornością, kobiety ciężarne, jak również wszyscy ci, którzy masowo stykają się z dużą grupą osób: lekarze pielęgniarki, transportowcy, handlowcy. Wszyscy, którzy mogą mieć kontakt z ludźmi chorymi na grypę - dodaje Bogusława Piasecka.
Grypy nie należy lekceważyć, ponieważ powikłania po chorobie mogą być bardzo groźne.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami