Daj sobie czas
Być może chcesz od razu rzucić się w wir poszukiwania pracy. Poświęcenie dodatkowego czasu pomoże Ci się przegrupować i świadomie przygotować do polowania na pracę, a także zapobiegnie wypaleniu zawodowemu. Możesz zrobić sobie tak długą przerwę, na ile pozwala Ci sytuacja finansowa. Pamiętaj, że zbyt długi okres pozostawania bez pracy nie będzie mile widziany na rozmowie rekrutacyjnej. Jeśli będziesz w takiej sytuacji, wyjaśnij rekruterowi, dlaczego tak się stało.
Poproś poprzedniego kierownika o opinię
Zwolnienie z pracy różni się od bycia zwolnionym. Choć może to być trudne, rozważ poproszenie swojego przełożonego o szczerą opinię. Może on zaoferować ci spostrzeżenia, które pomogą ci w lepszym poszukiwaniu pracy. Odnośnie dodatkowej pracy więcej znajdziesz na suprofit.com
Załatw sprawę bezrobocia i nowego planu opieki zdrowotnej
Zbierz niezbędne dokumenty od pracodawcy, np. oficjalną dokumentację o zwolnieniu z pracy, z datą wejścia w życie. Przyspieszy to rozpatrzenie wniosku o zasiłek dla bezrobotnych. Ustal z pracodawcą, kiedy zakończy się Twoja opieka zdrowotna.
Powiadom swoją sieć kontaktów
Rozważ poinformowanie swojej sieci o tym, że jesteś bez pracy, a jeśli korzystasz z platform społecznościowych, takich jak LinkedIn, wybierz opcję, aby dać znać rekruterom, że szukasz nowego stanowiska. Jeśli nie zapytasz, nigdy nie dowiesz się, czy sąsiad kolegi kuzyna zatrudnia pracownika.
Uaktualnij swoje CV
Zoptymalizuj swoje CV w oparciu o słowa kluczowe i frazy często występujące w opisach stanowisk, o które się ubiegasz. Jeśli Twoje doświadczenie obejmuje kilka branż, przygotuj specjalne wersje CV, które najlepiej pasują do każdej z nich. Na przykład, jeśli pracowałeś na stanowiskach związanych z relacjami między firmą a konsumentem (B2C) oraz między firmą a klientem (B2B), stwórz dwa osobne życiorysy, które będą bezpośrednio mówić o Twojej dogłębnej znajomości B2C i B2B, zamiast próbować uczynić z jednego życiorysu narzędzie do wszystkich dziedzin.