Były prezes PSM pójdzie do sądu?

Wtorek, 11 czerwca 2024127
Były prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski rozważa wystąpienie na drogę sądową w związku z komunikatami i materiałami rozpowszechnianymi przez PSM. Zdaniem Sokalskiego, te materiały szkalują jego osobę. Swoje zdanie w tej sprawie przedstawił także p.o prezesa zarządu Piotr Raś, który niespodziewanie pojawił się na konferencji.

Ładuję galerię...

Spotkanie Jacka Sokalskiego i przedstawicieli Rady Nadzorczej z mediami odbyło się przy siedzibie Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Belzackiej.

Jakieś 2 miesiące temu wpłynęło od mieszkańców PSM pismo w sprawie organizacji spotkania Zarządu Spółdzielni i Rady Nadzorczej, mieszkańców i moją osobą, aby wyjaśnić to co dzieje się w spółdzielni, o co chodzi z tymi umowami, kwestię mojego odwołania. Kilkadziesiąt osób podpisało to pismo. Spółdzielnia w ogóle się do niego nie odniosła. Na antenie radia apelowałem, aby doszło do takiego spotkania przed Walnym Zgromadzeniem. Też nie było reakcji ze strony spółdzielni. Dwa miesiące temu oblepiono klatki schodowe, wykupiono materiały sponsorowane w lokalnych mediach z komunikatem "że kłamię". A ja chciałem tylko w trakcie tej debaty pokazać dokumenty, które są potwierdzeniem tego, że niekoniecznie ja mijam się z prawdą. Czy można wydawać pieniądze z czynszów na tego typu komunikaty? Ostatnio spółdzielnia wpadła na pomysł, aby 8 tysięcy komunikatów szkalujących moją osobę dołączyć do rachunków za wodę - wyjaśnia były prezes PSM Jacek Sokalski.

Jak podkreśla były prezes PSM, w związku z tą sprawą, rozważa wystąpienie na drogę sądową.

W związku z wypowiedziami zawartymi w komunikacie części Rady Nadzorczej PSM zamieszczanym na klatkach schodowych, w mediach komercyjnych oraz ulotkach dołączonych do rozliczeń wody, dotyczących mojej osoby informuję, że uznałem za stosowne podjęcie odpowiednich, adekwatnych do sformułowanych wypowiedzi kroków prawnych, rozważając wystąpienie z powództwem przeciwko ich autorom o ochronę dóbr osobistych, jak również rozważam, czy w związku z zaistniałymi wypowiedziami istnieją przesłanki do pociągnięcia ich autorów do odpowiedzialności karnej za przestępstwo zniesławienia - informuje Jacek Sokalski.

Poniedziałkowa konferencja prasowa przybrała niespodziewany obrót, kiedy do dziennikarzy przyszedł pełniący obowiązki prezesa zarządu PSM Piotr Raś, który odniósł się do publikowanych przez spółdzielnię materiałów i komunikatów.

To było wyjaśnienie mieszkańcom pewnych kłamstw powielanych w przestrzeni publicznej i uspokojenie ich w kwestii podwyżek, które niby planowała spółdzielnia. Jeżeli chodzi o finansowanie tego komunikatu, to koszty pokrył jeden z członków Rady Nadzorczej, który pobiera pensję z tego tytułu i zrzekł się wynagrodzenia na rzecz sfinansowania tych komunikatów. My tej dyskusji nie zaczęliśmy, my tylko się bronimy. Mieszkańcy mogą do nas przyjść, abyśmy wyjaśnili niejasności. Każdy członek ma wgląd w dokumenty - tłumaczy Piotr Raś.

Podczas konferencji poruszono także temat wyborów nowego prezesa PSM. W ogłoszonym niedawno konkursie wpłynęło 11 ofert. Swojej kandydatury nie zgłosił były prezes Jacek Sokalski.

Ja nie złożyłem żadnych dokumentów i nie będę kandydował teraz na stanowisko prezesa. Natomiast pan Raś złożył i walczy o swoje, a ja walczę o dobro mieszkańców, tak jak zadeklarowałem wcześniej - mówi Jacek Sokalski.

Swoją ofertę złożył natomiast Piotr Raś.

Ja złożyłem, ponieważ mam doświadczenie i wiedzę, i jestem dobrym kandydatem na to stanowisko - oficjalnie potwierdza Piotr Raś.

Jacek Sokalski wraz z członkami Rady Nadzorczej zapowiada szereg spotkań z mieszkańcami, aby wyjaśnić sytuację w spółdzielni.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (127)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość gość ~gość gość (Gość)21.06.2024 22:27

No i po Walnym. Zadyma się nie udała. V-ce Prezes Raś dostał absolutorium, a Prezes Sokalski nie dostał. Wszyscy radni zostają. Dość polityki. Do pracy szanowni państwo !!!

01


laczek ~laczek (Gość)11.06.2024 21:34

Największe oszołomy proponują ,,zrobić porządek" poprzez ,,wyrzucenie wszystkich".To typowy populizm i ciemnota.Nie mają o ekonomi i zarządzaniu pewnie zielonego pojecia i nie odróżniają kosztów niezależnych od spółdzielni od tych na które spółdzielnia ma wpływ.Dają się łatwo manipulować,nic w zamian oprócz rozróby nie potrafią zaproponować.Tacy ludzie to gotowy przepis na katastrofę .Mam mieszkanie w tej spółdzielni i na pewno nie poprę tych rozrabiaczy na czele z So. i Ma.

83


gfdsgf ~gfdsgf (Gość)13.06.2024 08:24

Ludzie są jednak "niedouczeni". Źli napisaliby o nich mocniej i dobitniej. Bo jak można wybierać pana Sokalskiego do życia publicznego? Takie osoby powinny szukać pracy na wolnym rynku a nie z nadania partii politycznej lub co gorsza z nadania mandatu wyborczego. W jego życiorysie widać, że to człowiek słów. Ale konkretów nie widać.

62


Obiektywna ~Obiektywna (Gość)13.06.2024 22:46

Przepraszam czy dobrze zrozumiałam z komentarzy, że Pan Sokalski rozdaje karteczki z sugerowaniem jak ludzie mają głodować? To szczyt chamstwa brak kultury poruszymy ten temat na walnym to jest karalne!! Ludzie jeśli dalej widzicie w tym Panu osobę szczera i uczciwa to wspolczuje. Obudźcie się nie dajcie się zmanipulować

22


MieszkańcyPSM ~MieszkańcyPSM (Gość)14.06.2024 09:17

My mieszkańcy wieżowca na Łódzkiej idziemy na Walne w sprawie zniszczonej windy , która została wysmarowana jakimś klejem nie do zmycia , winni muszą być ukarani i pomieść koszty przywrócenia windy do poprzedniego stanu

11


Ja ~Ja (Gość)13.06.2024 22:12

U mnie w klatce ciągle syf. Nie posprzątane od tygodni

20


wars ~wars (Gość)13.06.2024 14:24

Panie Sokalski chyba łatwiej i szybciej byłoby wykupić płatny komunikat w radio i podawać kogo mieszkańcy mają skreślać niż pomykać po osiedlach i wciskać te karteczki :-)

22


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)13.06.2024 10:55

Może ktoś:jakiś polityk(np. pan Maciolek)albo dziennikarz zainteresuje się dlaczego pan Sokalski rozdaje starszym paniom karteczki na kogo mają nie głosować.

41


A ~A (Gość)13.06.2024 21:26

Wreszcie są odważni, którzy zaczynają prawdę mówić o Spoldzielni

10


Hhh ~Hhh (Gość)13.06.2024 21:24

Ja też idę na Walne by rozwalić ten beton

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat