- Przed budynkiem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków metr pod ziemią odkryto jamę z okresu wczesnego średniowiecza - informuje Jacek Ziętek sprawujący nadzór archeologiczny. Jak wyjaśnia, częściowo zniszczony starymi wykopami instalacyjnymi obiekt, o wymiarach 2,2 m x 3,2 m, pełnił zapewne funkcje mieszkalne - prawdopodobnie był typu ziemiankowego lub półziemiankowego. W jamie znalezione zostały fragmenty naczyń glinianych, które można datować na VIII-IX w. n.e.
Obiekty z tego czasu odkryto także podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w latach 1979-1981 i w 2005 roku w rejonie ulicy Łaziennej Mokrej i skweru przy murach miejskich przy kościele OO. Jezuitów. - Ostatnie znalezisko z ulicy Farnej wzbogaca naszą wiedzę o najstarszych dziejach Piotrkowa – dodaje Jacek Ziętek.
Na ulicy Farnej drogowcy wymienili już kanalizację sanitarną wraz z przykanalikami, a prace przy układaniu kanalizacji deszczowej są na ukończeniu.
Prace na uliczce łączącej odremontowane już Krakowskie Przedmieście z placem Czarnieckiego potrwają do końca lipca tego roku.