Advertisement
artykuł sponsorowany

3 sposoby na podzielenie salonu na strefy

Wtorek, 27 września 2022
Kiedy salon musi pełnić kilka funkcji, na przykład, gdy poza strefą wypoczynku konieczne jest wydzielenie w nim jadalni, czy miejsca do nauki, warto poszczególne części takiego pomieszczenia podzielić. Rozwiązanie to pozwoli nam poprawić komfort korzystania z tego wnętrza. Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy rozkład naszego mieszkania nie jest dopasowany do naszych potrzeb? Podpowiadamy.
3 sposoby na podzielenie salonu na strefy

Podział salonu za pomocą kolorystyki ścian

Dobór metody podziału salonu powinien być uzależniony od potrzeb konkretnych użytkowników. Jeżeli chcemy, aby poszczególne strefy na przykład wypoczynku i pracy wyróżniały się między sobą przede wszystkim pod względem estetycznym, wówczas warto wykorzystać w tym celu różne kolory ścian. Można zastosować nie tylko kilka odcieni tradycyjnych farb, ale także tapety lub fototapety, a nawet lamele oferowane przez firmę 4 wall. Jest to jedna z najbardziej ekonomicznych metod podziału pomieszczenia. Wymaga jednak wykorzystania barw, które w jakiś sposób będą ze sobą korespondowały.

 

Podział salonu przy pomocy parawanu lub drzwi przesuwnych

Kolejnym, bardzo popularnym sposobem dzielenia salonu na strefy jest wykorzystanie drzwi przesuwnych lub parawanu. To pierwsze rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami inwestycji, jednak może prezentować się bardzo efektownie i jest często wybierane w przypadku salonów połączonych z kuchnią i jadalnią.

Konstrukcje takie mogą być wykonane na przykład ze szkła. Wówczas doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym lub industrialnym i zapewnią dostęp światła do każdego zakamarka pomieszczenia. Masywne, wykonane z płyt konstrukcje z kolei gwarantują intymność i najchętniej wybierane są w sytuacji, kiedy salon jest jedynym pomieszczeniem w domu, czyli w kawalerkach.

Alternatywą dla parawanów i drzwi przesuwnych są również ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Ich wykorzystanie nie zawsze jednak jest możliwe, ponieważ muszą być one przymocowane do sufitu i podłogi, co wymaga uzyskania zgody właściciela mieszkania, a czasem też administracji budynku.

 

Podział salonu z wykorzystaniem mebli

Wysokie półki, szafy czy regały również nierzadko służą jako przegroda między przestrzeniami o różnym przeznaczeniu. Mogą one stanowić jedyny element, który rozdziela wnętrze na dwie lub kilka części. W takiej sytuacji kolory ścian, a także listwy przypodłogowe od 4 wall w obu strefach są takie same. Takie elementy z jednej strony można zabudować również specjalnymi panelami lub lamelami. Warto wówczas postawić na rozwiązania o zbliżonej stylistyce i kolorystyce.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat