18 lipca warto sprawdzić stan swojego konta. Sprawdźcie dlaczego

ZUS Niedziela, 17 lipca 20222
ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń w ramach programu "Dobry Start”. W poniedziałek, 18 lipca, ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku, w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.
fot.: pixabay fot.: pixabay

Do klientów ZUS-u zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Znajdują się one na portalu PUE ZUS.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia, zostanie przekazane na adres mailowy, wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia.

 

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+" w ramach rządowego programu "Dobry start". Szacuje się, że z tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Wnioski o świadczenie, na rok szkolny 2022/2023, można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być złożone wyłącznie elektronicznie, przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia - tłumaczy Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

 

 

W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany sms-em na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie Dobry start, który złożony zostanie do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dr ~dr (Gość)17.07.2022 18:21

kolejny program inflacja+

30


Kalingrad ~Kalingrad (Gość)17.07.2022 10:31

Ale inflacji walnie do góry 1 września ;)

01


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat