Głównymi celami projektu są: indywidualne wsparcie mentoringowe, szkolenia z doskonalenia umiejętności przywódczych, pozyskiwania funduszy, wystąpień publicznych, przygotowywania wniosków grantowych, stworzenia sieci kobiet z kół gospodyń wiejskich, sołtysek i innych działaczek na rzecz społeczności lokalnych.
W ramach projektu w październiku zorganizowana zostanie Konferencja Kobiet, połączona z forum i festiwalem sektora 3.0, nastawiona na diagnozę potrzeb kobiet w zakresie wzmocnienia podstaw społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia Latającego Uniwersytetu są odpowiedzią na zapotrzebowanie beneficjentek projektu w zakresie wsparcia w rozwoju, a szkolenia wynikają z autentycznych potrzeb kobiet.
W projekcie uczestniczą panie z gminy Wolbórz, Ręczno, Łęki Szlacheckie, Gorzkowice, Czarnocin i Rozprza. I Latający Uniwersytet nastawiony był na budowanie grupy i poznanie się uczestniczek, dostarczył wiedzy o możliwościach pozyskiwania funduszy na działania i inicjatywy społeczne zaprezentowane przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy i Centrum Innowacji Biznesowej.
Projekt napisany został przez Magdalenę Wnukiewicz, Annę Mizgalską-Dąbrowską i Bogumiłę Badek, uzyskując najwyższą punktację w skali kraju, czego następstwem było przyznanie przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet dofinansowania w ramach pilotażu ,,Przestrzenie Kobiet”
W inauguracji projektu uczestniczył burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Kolejne spotkanie w ramach projektu już w czerwcu.
(materiały: UM Wolbórz)