Trawnik w ogrodzie
Trawnik to ważny element każdego ogrodu. Przed jego założeniem należy sprawdzić, na jakim typie ziemi będzie rósł, a przede wszystkim, jaki jest jej odczyn i wilgotność. Piotrkowska firma jest producentem mieszanek nasion trawnikowych i od lat zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości produktów do ogrodów lub na boiska sportowe. Znając zasady doboru traw do rodzaju ziemi oraz fakt, że przy wyborze odpowiedniej powinniśmy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem naszego trawnika, proponuje swoim klientom nasiona trawnikowe przeznaczone na różne rodzaje trawników, w tym mieszanki ogrodowe, sportowe, dekoracyjne, do miejsc suchych, do miejsc zacienionych, a nawet do miejsc narażonych na deptanie. Innowacyjnym produktem, którego produkcję wsparły Fundusze Europejskie była nowa, ekologiczna mieszanka traw.
Droga do realizacji projektu
GlobalGrass Sp. z o.o. wprowadziła na rynek nowy produkt w postaci nowej, ekologicznej mieszkanki traw utrzymującej wilgotność trawnika. Unikalność rozwiązania polegała na stworzeniu połączenia mieszanki trawy gazonowej z opracowanym przez firmę granulatem złożonym z naturalnego odpadu powstającego przy obróbce traw. W ramach realizacji projektu piotrkowskie przedsiębiorstwo nabyło specjalistyczne urządzenia: kalander oraz ploter, system do obsługi procesu magazynowania, a także panele fotowoltaiczne, które zasilają proces produkcyjny. Nowa, ekologiczna mieszanka traw utrzymująca wilgotność trawnika jest produktem przeznaczonym dla osób prywatnych oraz podmiotów infrastrukturalnych, które będą chciały założyć trawnik, bądź dokonać jego renowacji po zniszczeniu.
Dotacje z UE
Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Wprowadzenie na rynek nowej ekologicznej mieszanki traw utrzymującej wilgoć trawnika” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 1 445 551,35 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 998 958,25 zł.