metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Kalina Mastalerz ~Kalina Mastalerz (Gość)31.03.2011 07:39

Na osiedlu Wysoka - Łódzka jest jeden pojemnik przeznaczony na odchody przy chodniku niedaleko przejścia do szkoły, a pozostałe pojemniki są przeznaczone na śmieci, w które niestety ludzie wrzucają kupy(dobrze że sprzątają). A Służby porządkowe Urzędu Miasta niechętnie je opróżniają !

Komentarz był edytowany przez autora: 31.03.2011 07:49

00


BLEKI BLEKIranga31.03.2011 07:45

Myślę, że tak jak mamy w mieście strefy dokarmiania ptaków, również można stworzyć strefy wykupczania piesków - i tam popostawiać te pojemniki - sprawa będzie załatwiona

00


? ~? (Gość)31.03.2011 09:13

"Aman" napisał(a):
Kiedyś z przyrody uczono mnie, że odchody są materiałem budulcowym dla roślin. Z tego też powodu np. gnój wyrzuca się na pole. My chcielibyśmy mieć czysto, piękną trawkę, przyjemny zapach. I szczerze powiem, że obecnie człowiek woli sto razy bardziej poczuć zapach spalin z przejeżdżającego auta niż zapach gnojówki wylanej na pole. Ale czy tedy droga?
Może ktoś mi wyjaśni kto jest większym zanieczyszczaczem środowiska, ten kto zostawia psie odchody na trawie (które znikną za kilka dni czy tygodni) czy ten kto bierze te odchody w plastikowy worek i wyrzuca do śmietnika.


Panowie i Panie! Zróbmy na wiosnę wielkie nawożenie zieleni! Po co marnować nawóz i zanieczyszczać wodę - róbmy to prosto na klomby i trawniki! Już widzę tą bujną zieleń w mieście!

00


ptaki i ptasie kupy, psy i psie kupy ~ptaki i ptasie kupy, psy i psie kupy (Gość)31.03.2011 09:28

"BLEKI" napisał(a):
Myślę, że tak jak mamy w mieście strefy dokarmiania ptaków, również można stworzyć strefy wykupczania piesków - i tam popostawiać te pojemniki - sprawa będzie załatwiona


Tylko nikt tych miejsc nie wykasza i są zarośnięte wysokimi krzaczastymi chwastami. Jak ptaki mają przylatywać w te miejsca jak tam nikt karmy nie wykłada bo nie można w te miejsca się nawet dostać? Po prostu prezydent chciał się pozbyć problemu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wprowadził zakaz a to nic nie kosztuje. Gdyby nie te 3 tys. jego urzędasów i pracowników miejskich spółek i jednostek budżetowych z rodzinami (2+2)to Chojniak nie zostałby prezydentem. Naobiecywał im że będą pracować jak pracują i postraszył, że jak przyjdzie inny prezydent to ich zwolni. Ta metoda już nie raz się sprawdziła. Inaczej mówiąc zasrany Piotrków. A Starówka wygląda jak po wojnie.

00


wierny pies Tyson ~wierny pies Tyson (Gość)31.03.2011 09:55

A dyr. OSIR-u przeszkadza stróżujący od 7 lat pies Tyson. Co ten pies mu zawinił, że nagle zaczął przeszkadzać.
A może pan dyrektor OSiRu ma uczulenie na psy? Bo ja mam uczulenie na takich jak on dyrektorów. Prezydencie Chojniak: Zwolnić natychmiast Leszka Heinzla!!!
Jego miejsce jest w Moszczenicy. Tam mieszka, tam jest jego centrum życiowe. Pa, pa paaanie Lesiu!

00


Aman Amanranga31.03.2011 10:45

Na osiedlu Sadowa jest jeszcze jeden kosz na psie odchody. Znajduje się koło takiego dzikiego boiska na ulicy Grabowej (równoległa do Sadowej)

http://img864.imageshack.us/i/psikoszb.jpg/

Co prawda kosz nie jest kompletny bo pewnie mało kogo to obchodzi ale zadziwił mnie jeden szczegół. Jak ten pies tam narobił. Widać to na fotce. Odchody są bez folijki.

"psiak-tez-czlowiek" napisał(a):
A ja bym nie chciał, żeby mój pies załatwiał się w takiej publicznej toalecie gdzie kupa będzie leżała na kupie. Jak ten pies będzie wyglądał gdy będzie chodził po kupie kup? A choroby? Zarobaczone psy też mają się tam załatwiać? Wystarczy, że zdrowy pies tam wejdzie i już pomimo wcześniejszego odrobaczenia będzie ponownie zarobaczony. Preparaty chemiczne do odrobaczania nie działają przeciwko zarobaczaniu a tylko usuwają pasożyty. Taką terapię trzeba powtórzyć po kilku tygodniach



Rozumiem, ze po odrobaczeniu przez jakiś czas nie pozwalasz psu wychodzić na dwór, żeby się nie zarobaczył. Nie powiesz mi, że wychodząc w normalną czystą trawę Twój pies jest na 100% zabezpieczony przed pasożytami. Pasożyty są wszędzie a zwłaszcza blisko ziemi. Z racji tego, że pies raczej węszy po ziemi to nawet w godzinę po odrobaczeniu wychodząc na dwór nie unikniesz tego, żeby nie zaczął zbierać pasożytów. A jak wiadomo psy biegając po trawie głównie węszą innych psów i ich odchody. Chyba, ze mu zakładasz maskę przeciw pasożytom. innego wyjścia nie widzę.

Już wolałbym jakiś wydzielony teren (nawet 10x10 m) niż co moment odciągać psa od takich kupek w czasie spaceru po trawniku. Niech wydzielą takie tereny, ustawią na nich pojemniki. A z drugiej strony po takich zabiegach dla tych, którzy się nie podporządkują wlepiać surowe kary. Ja przy takich warunkach nawet bym nie ryzykował łażenia gdzieś poza taki obszar dopóki mój pies by się nie załatwił.

Podejrzewam, że spacer z psem powiedzmy te 10 czy 15 minut nie polega tylko na 10 minutowym wypróżnianiu się psa.

"broda" napisał(a):
A widziałeś tam załatwiającego się psa?
Z tego co widzę to od rana pieski wyprowadzane są na mieszczący się obok plac zabaw i trawniki.


Wiesz przy tak wielkim obszarze na załatwianie się psa to większy pies mógłby przysłonić to całe miejsce. Ale gdyby było ono odpowiedniej wielkości a przynajmniej jedna osoba z psem dostałaby wysoki (np. 500zł) mandat to taka wieść rozchodzi się szybko i nikt już by więcej nie zaryzykował.

00


pies też człowiek ~pies też człowiek (Gość)31.03.2011 11:20

"Aman" napisał(a):
Ja przy takich warunkach nawet bym nie ryzykował łażenia gdzieś poza taki obszar dopóki mój pies by się nie załatwił.
Podejrzewam, że spacer z psem powiedzmy te 10 czy 15 minut nie polega tylko na 10 minutowym wypróżnianiu się psa.


Pies z natury wszystko wącha gdy wyjdzie na spacer. A w szczególności gdy szuka miejsca na kupę. Nie jestem zwolennikiem wypróżniania się psów gdzie popadnie ale od tego jest trawa żeby tam zrobił a my od tego żeby to ładnie posprzątać i wrzucić do odpowiedniego pojemnika. Czy chciałbyś skorzystać z zasranej po brzegi publicznej toalety gdzie nawet na posadzce i desce byłyby kupy? Bo ja nie. Gdzieś ten pies musi się wypróżnić. On nie ma rozumu jak człowiek że tam anie tu. Bywa tak, że właściciel/ka psa przychodzi późno z pracy i nie wie czy wstawić obiad, czy iść po dzieci czy wyprowadzić psa za potrzebą.
Dlatego biorąc psa trzeba najpierw się nad tym poważnie zastanowić bo to jest bardzo ważny i odpowiedzialny obowiązek. Nie sztuka wziąć psa a później oddać go do schroniska albo otworzyć drzwi samochodu i wygonić gdzieś za miastem.

00


Kalina Mastalerz ~Kalina Mastalerz (Gość)31.03.2011 12:29

Na osiedlu Sadowa jest jeszcze jeden kosz na psie odchody. Znajduje się koło takiego dzikiego boiska na ulicy Grabowej (równoległa do Sadowej)
http://img864.imageshack.us/i/psikoszb.jpg/
Wczoraj widziałam ten kosz - jest bardziej niż z lekka uszkodzony! Jeszcze przy przystanku na Wysokiej jest taki pojemnik na psie kupy! W lepszym stanie technicznym. A osiedle jest duże.

Komentarz był edytowany przez autora: 31.03.2011 12:30

00


d. ~d. (Gość)31.03.2011 14:18

Zadziwia mnie lubość z jaką oddają się mieszkańcy Piotrkowa dyskusjom o g..nie :/ Psie odchody można wrzucać zgodnie z przepisami do każdego kontenera zbiorczego na śmieci. Nie musi to być specjalny pojemnik do tego celu. Więc niech każdy łapie worek i śpieszy z porządkami, a nie narzeka, bo wielbicieli czworonogów są w naszym mieście tysiące, a zafajdanych chodników jeszcze więcej. "Twój pies, Twoje g..no" - slogan kampanii społecznej.

00


Aman Amanranga31.03.2011 16:13

"pies-tez-czlowiek" napisał(a):
Nie sztuka wziąć psa a później oddać go do schroniska albo otworzyć drzwi samochodu i wygonić gdzieś za miastem.

I tu masz rację, choć nieraz wydaje mi się, że psy są mądrzejsze od swoich panów.

"Kalina-Mastalerz" napisał(a):
Wczoraj widziałam ten kosz - jest bardziej niż z lekka uszkodzony! Jeszcze przy przystanku na Wysokiej jest taki pojemnik na psie kupy! W lepszym stanie technicznym. A osiedle jest duże.

Ja też go wczoraj widziałem i tylko się zastanowiłem jak ten pies tą kupę tam narobił. To musiał być jakiś wysoki pies, ale kupka jakaś taka mała.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat