metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Gawiedź z Piotrkowa ~Gawiedź z Piotrkowa (Gość)01.12.2023 09:57

Dzięki Krzychu za Czyste Powietrze, aleź miasto walczy ze smogiem ile to tych programów mamy w mieście na wymianę piecy kopciuchów do wyboru do koloru... dobrze liczę okrągłe 0 ?

112


Dratewka, szewczyk ~Dratewka, szewczyk (Gość)01.12.2023 10:19

Ojej, to trzeba dołożyć do pieca, żeby tego smoka otruć. Ruszam z misją.

72


Amstaw ~Amstaw (Gość)01.12.2023 10:24

Jest proste rozwioznie wywalić to z miasta jak w niemczeh

62


Karkuf ~Karkuf (Gość)01.12.2023 11:09

To będzie smok wawelski

61


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)01.12.2023 11:23

To jakaś prowokacja Tuska, albo Macierewicza. Przecież prezydent Chojniak wielokrotnie powtarza, że w Piotrkowie mamy znakomitą jakość powietrza, a przecież pan prezydent nie kłamie prawda?

32


nnn. ~nnn. (Gość)01.12.2023 10:40

Do uczestników Różańca.....ograniczcie przebywanie na "świeżym" powietrzu smog/k czuwa .....

84


Mieszkaniowiec ~Mieszkaniowiec (Gość)01.12.2023 10:35

Skad tyle syfu w PT?Czy to z elektrowni belchatowskiej?Rozumiem jeszcze na osiedlach domkow,wsiach,gdzie nie wiadomo czym pala.Ale na osiedlach mieszkaniowych jest centralne.W Warszawie maja lepsze powietrze.Moze Krzysztof powinien sie tym zajac?

104


Pytam ~Pytam (Gość)01.12.2023 12:09

Jak to? Cieplownia za 60 baniek i smog? To ten gsz tzki zapylony?

51


Pacjent ~Pacjent (Gość)01.12.2023 12:26

Podobno te szmatki na twarzy pomagają bo jeżeli potrafią zatrzymać tak śmiercionośnego wirusa to tym bardziej taki smog też zatrzyma.

51


Rpt ~Rpt (Gość)01.12.2023 12:00

Dzień dobry. Dziś niestety dobrych wiadomości nie będzie. Jeśli nie musicie, to nie spędzacie dziś za dużo czasu na zewnątrz. Korzystanie z piotrkowskiego "świeżego powietrza" jest dziś po prostu niebezpieczne.
Takie ekstremalne przekroczenia norm zanieczyszczeń to niestety chleb powszedni w Piotrkowie Trybunalskim. Zajmujemy niechlubne trzecie miejsce w rankingu miast z najgorszym stanem powietrza w Europie. Wyprzedzają nas tylko Slavonski Brod i Nowy Sącz.
Niestety wieloletnie zaniedbania władz Piotrkowa Trybunalskiego w zakresie dbania o jakość powietrza spowodowały, iż mężczyźni w Piotrkowie żyją najkrócej w Polsce. Najczęstszymi powodami przedwczesnych zgonów są udary, zawały, nowotwory i nagła niewydolność krążeniowo-oddechowa.
Prezydent Chojniak przez prawie 20 lat swoich rządów poczynił niewiele, a w zasadzie prawie nic w kwestii poprawy jakości powietrze, którym wszyscy oddychamy. Podczas gdy w wielu innych polskich miastach od lat funkcjonują systemowe projekty wdrażania wymiany kopciuchów, inwestuje się w odnawialne źródła energii, buduje farmy fotowoltaiczne i wspomaga miejskie ciepłownictwo geotermią, w Piotrkowie rozdaje się cukierki, dyplomy i uprawia kryształową propagandę sukcesu, która z rzeczywistością niewiele ma wspólnego.
Panie prezydencie, pan jest za to odpowiedzialny! To na pana sumieniu są te przerażające dane i statystyki, które wynikają z tego, że przez dwie dekady stawiał pan sobie pomniki i uprawiał cukierkową politykę ciepłej, choć drogiej wody z kranu nie zważając na realne problemy, które dziś są opłakane w skutkach. Niech pan wyjrzy za okno swojego gabinetu i zaczerpnie dzisiejszej woni Piotrkowskiej komory gazowej, a następnie spojrzy pan w lustro. Widzi pan osobę odpowiedzialną za to wszystko, czy może na kolejną sesję mamy przynieść panu okulary korekcyjne?

137


Nowy komentarz

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat