Aresztowany w 1940 przez NKWD, skazany na karę śmierci, zamienioną na dziesięć lat łagrów. Wywieziony na Kołymę, odzyskał wolność po podpisaniu układu Sikorski-Majski. Wstąpił do Armii Polskiej w ZSRR formowanej przez generała Andersa. Przeszedł szlak bojowy 2 Korpusu, walcząc m.in. pod Monte Cassino. Pozostał na emigracji, w lipcu 1989 roku został ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie.
70 lat temu w Katyniu zamordowano tysiące polskich oficerów. Wśród ofiar było również wielu piotrkowian.
Skończyła się umowa, więc właściciel chciał, aby małżeństwo z trójką dziećmi opuściło mieszkanie w kamienicy przy Leonarda w Piotrkowie. Ci jednak zdecydowanie odmówili.
Za tydzień w Wolborzu w muzeum pożarnictwa otwarta zostanie interaktywna wystawa rozpoczynająca wojewódzkie obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.
Żyli w milczeniu przez kilkadziesiąt dni, przeszli obłóczyny i próby w szpitalach. Przed nimi drugi rok nowicjatu, a w nim między innymi „wędrówka o chlebie żebraczym” i pobyt w klasztorze Jezuitów w Piotrkowie. O tym, jakie wątpliwości mają młodzi duchowni...
Sulejów został doceniony za zorganizowanie we wrześniu 2009 roku V Forum Gmin Cysterskich. Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Zabytków w Warszawie przekazał gminie list gratulacyjny.
22 lipca na Armii Krajowej, Bieruta na 3 Maja, Armii Czerwonej na Jerozolimską - po zmianie systemu wiele ulic w Piotrkowie zmieniło swoje nazwy. Zniknęły też niektóre obeliski czy pomniki - symbole minionej epoki. Okazuje się jednak, że w naszym mieście są jeszcze tablice, które nawiązują do systemu komunistycznego np. w Rynku Trybunalskim czy w kamienicy na rogu Narutowicza i Sienkiewicza.
17 i 18 stycznia 1945 roku wiele miejscowości naszego regionu zostało wyzwolonych spod okupacji hitlerowskiej. Do Opoczna, Piotrkowa, Tomaszowa czy Łodzi wkroczyły jednak wojska sowieckie. W związku z 65 rocznicą tego wydarzenia w poniedziałek w Opocznie odbędzie się konferencja WYZWOLENIE ALE CZY WOLNOŚĆ zorganizowana przez posła PIS Roberta Telusa.
Monitoring wizyjny działa pełną parą już praktycznie we wszystkich podstawówkach i gimnazjach na terenice Piotrkowa. Tylko w zeszłym roku w piotrkowskich szkołach zainstalowano 64 kamery.
„Najemca ma obowiązek do płacenia czynszu, zachowania ciszy i porządku, dbania o wynajmowany lokal i przyległe otoczenie”. Oto fragment umowy zawartej w 1995 roku między panią Mieczysławą a panią Iwona i jej rodziną. Szybko okazało się, że żaden z warunków umowy nie został spełniony przez lokatorów. Mimo że umowa wynajmu wygasła rok później, pani Mieczysława nadal „gości” w swoim domu część rodziny pani Iwony.