Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego ”Grota” zaprasza 12 stycznia na wykład…
W tym roku po raz pierwszy 6 stycznia, w święto Trzech Króli, będziemy odpoczywać. Tym samym liczba świąt wzrośnie do 12 dni. Ale jest też zła wiadomość. Nie będziemy mogli odbierać już dni wolnych za święta wypadające w sobotę.
Słowo kibic na ogół kojarzy się negatywnie, tymczasem kibice łódzkiego Widzewa zrzeszeni w piotrkowskim fanclubie tego zespołu wydają się temu twierdzeniu przeczyć.
Od 1 stycznia, do końca czerwca muszą zniknąć z dróg atrapy fotoradarów. Na drogach regionu piotrkowskiego żadnych zmian jednak nie będzie.
Laserowy radar, którego można używać przy każdej pogodzie, w deszczu i we mgle, nawet przez szybę radiowozu, a w dodatku odporny na upadek - to nowoczesny sprzęt do walki z drogowymi piratami.
Piotrkowski magistrat nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw problemy z "Orlikiem" czy schroniskiem dla zwierząt, teraz okazało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca nie podpisał umowy na montaż kolektorów słonecznych.
Budynki przy Batorego ponownie zostaną wystawione w przetargu, po tym, jak z ich dzierżawy zrezygnowała spółka Inwemer.
Minęło 40 lat od tragicznych wydarzeń Grudnia 1970. Do dziś nie wiadomo kto odpowiada za śmierć kilkudziesięciu osób, bowiem proces sądowy trwa prawie 20 lat.
Jak wielu młodych Polaków 13 grudnia 1981 roku rano marzyłem tylko o jednym: obejrzeniu Teleranka. A tu niespodzianka: typowy telewizyjny „śnieg”. Rodzice tak samo zaskoczeni jak ja, włączamy więc radio. I dopiero z niego dowiedzieliśmy się co się stało. Nie za bardzo docierało to do mnie to co usłyszałem: stan wojenny. Było zupełnie obce, choć jeden człon – wojna – brzmiał niezwykle groźnie.
Wszystkie polskie powstania XIX wieku zakończyły się klęskami. Zarówno w 1848 jak i 1863 roku szans na wygraną nie było. Na sukces mogliśmy liczyć w 1830 i 1831 roku. Niestety to Rosjanie byli górą? Dlaczego mimo olbrzymich szans nie uzyskaliśmy wówczas pełnej niepodległości? Na portalu ePiotrkow.pl analiza zdarzeń sprzed lat.