Niektóre z piotrkowskich tytułów prasowych i drukarni, które mocno zaangażowały się w działalność niepodległościową w czasie I wojny światowej, prężnie funkcjonowały także w okresie międzywojennym...
Nietypowego odkrycia dokonali robotnicy podczas remontu jednej z kamienic w Tomaszowie. Znaleźli zamurowaną w ścianie (prawdopodobnie) mezuzę - czyli mały pojemnik wykonany z metalu. Znajdował się w nim zwitek pergaminu z naniesionymi fragmentami Tory.
Swego czasu nazywane “Produktem” 16-lecia wyzwolenia Piotrkowa, zostało wzniesione w ramach planu 5-letniego i kosztowało 140 mln zł. Obecnie to najstarsze piotrkowskie osiedle wybudowane po II wojnie światowej...
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II trafiły w piątek do Piotrkowa.
Dobiegają końca prace przy remoncie elewacji czternastowiecznych miejskich murów obronnych klasztoru Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie.
Miejski system monitoringu ma o dwie kamery więcej. Urządzenia rejestrują obraz na Starym Mieście.
Co łączy Alicję Bachledę-Curuś z rosyjskim gubernatorem? Które z miejsc w Piotrkowie najbardziej przypomina gubernialną przeszłość miasta? Który z polskich reżyserów jako pierwszy postanowił wykorzystać ów oryginalny plener do swego filmu?
Wykonany z trzech ułożonych na sobie głazów granitowych, na ceglano-betonowej podmurówce, zwieńczony metalowym krzyżem i wyrytym napisem “Powstańcom 1863” jest jedynym w Piotrkowie monumentem poświęcony pamięci bohaterów powstańczego zrywu z 1863 roku.
Położony na uboczu, w środku lasu, z uwagi na dokonane po 1989 roku zmiany polityczne nieco dziś zapomniany, co nie znaczy, że zaniedbany.
Wczoraj (27 października) około godziny 16.00 w miejscowości Bogusławice doszło do wypadku drogowego. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motorowerowi.