24-latka trafiła do szpitala w ciężkim stanie po wypadku, do którego doszło w niedzielę w Czarnocinie.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzili pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tegoroczne obchody kładły nacisk na promocję zdrowia psychicznego w miejscu pracy oraz zjawisko wypalenia zawodowego. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Do wypadku doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 91, niedaleko skrzyżowania z ulicą Moryca w Piotrkowie.
Neurolodzy z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia. Z pracy chcą odejść wraz z końcem miesiąca.
Postrzeleniem w głowę skończyła się dla 15-latka zabawa wiatrówką. Informację o przyjęciu do szpitala rannego chłopca dyżurny policji z Tomaszowa otrzymał 9 października o godzinie 15.20.
Pijana 40-latka, która urodziła bliźniaki, może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Kobieta miała ponad 1,3 promila w organizmie.
Choć trudno w to uwierzyć… oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta znów jest zamknięty. Dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej nie znalazła czasu, by wypowiedzieć się w tej sprawie. Powody zamknięcia oddziału zdradził nam za to przedstawiciel NFZ.
Oddział kardiologii i chorób wewnętrznych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność, od wtorku (26 września) będzie mógł przyjmować pacjentów. Dyrekcji placówki udało się zatrudnić nowych lekarzy.
Obiegowa opinia jest taka, że szpitale jedynie udają, że karmią pacjentów. W internecie (zwłaszcza na Facebooku) aż roi się od zdjęć coraz to bardziej obrzydliwych dań, które jedzenia zazwyczaj nie przypominają. Sprawdziliśmy, jak karmi się chorych w piotrkowskich (i nie tylko) szpitalach, ale i w Areszcie Śledczym.
Wszystko wskazuje na to, że oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od poniedziałku wznowi swoją działalność. Placówka zatrudniła już nowych lekarzy.