Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim od 20 grudnia wstrzymuje przyjęcia pacjentów do 18 roku życia. Ma to związek z remontem, który zostanie przeprowadzony na oddziale dziecięcym. Tę niespodziewaną informację otrzymaliśmy we wtorkowe przedpołudnie.
Lądowisko przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim jest wyłączone z użytkowania. Powód to modernizacja związana ze zmianą przepisów dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili oddział pediatryczny Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Małym pacjentom upominki wręczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego.
Przez 10 dni oddział był zamknięty ze względu na wykrycie u jednej pacjentek superbakterii „New Delhi”. Od poniedziałku 19 listopada szpital wznawia przyjmowanie chorych na „internę”.
Prokuratura Rejonowa w Radomsku sprawdza, czy na jednym z komputerów w tamtejszym Szpitalu Powiatowym znajdowały się pliki zawierające treści pornograficzne z udziałem osoby małoletniej.
Stan nawierzchni parkingu przy szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie woła o pomstę do nieba. Magistrat zapowiadał, że inwestycja zostanie zrealizowana w 2017 roku tymczasem dziury jak były nadal są i wygląda na to, że szybko się to nie zmieni.
Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał dwuletni chłopczyk, który trafił wczoraj na izbę przyjęć Szpitala im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Dzieckiem z objawami upojenia natychmiast zajęli się lekarze. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy zbieg okoliczności, do którego doszło na jednej z posesji w powiecie radomszczańskim, gdzie w jednym budynku mieści się dom i sklep.
Oddział wewnętrzny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie jest nieczynny do odwołania. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne związane z pojawieniem się bakterii "NEW DELHI".
Metropolita łódzki, ks. arcybiskup Grzegorz Ryś pojawił się w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Grupy NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim. Głównie zależało mu na tym, aby poznać ośrodek oraz spotkać się z pacjentami, wolontariuszami Fundacji „Dwa Skrzydła" i kadrą pracowniczą.
Pacjenci mogą zyskać dostęp do nowej formy terapii, a szpital w Bełchatowie prestiżowe miejsce w historii rozwoju medycyny. Po raz pierwszy w lecznicy przy Czaplinieckiej prowadzone będą badania kliniczne.