Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 8 245 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono 497 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 2 osoby posiadające choroby współistniejace. Mamy też 1618 ozdrowieńców. Podczas świąt zostało wykonanych zdecydowanie mniej testów niż w dni powszednie.
W związku z bardzo pilną koniecznością wykonania napraw nawierzchni na budowanej autostradzie A1, na wysokości Gąsek, na blisko 300-metrowym fragmencie trasy do godziny 17.00 będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
Pożar w budynku byłej masarni przy ulicy Cmentarnej w Moszczenicy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22.
Kierowcy, uważajcie na drodze krajowej nr 1. Na wysokości miejscowości Siomki między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe i ciężarówka.
20 kwietnia br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP. 28. edycja konkursu obejmuje publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2020. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.
Ulica, która znajduje się w południowej części Piotrkowa i łączy się z drogą krajową numer 91 biegnie od ul. Granicznej do ul. Krakowskie Przedmieście. Nie należy do najdłuższych, bo jej długość wynosi niespełna 1200 metrów.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 9 902 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 837 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych COVID-19. Mamy natomiast 1708 ozdrowieńców. Dla porównania w miniony poniedziałek (29 marca) odnotowano 929 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem. W związku z tym, że w weekend wykonywanych jest mniej testów niż od poniedziałku do piątku, również liczba wykrytych zakażeń jest niższa.
Poniedziałek Wielkanocy jest kolejnym dniem oktawy wielkanocnej, trwającej przez 8 dni począwszy od pierwszej niedzieli wielkanocnej. Okres ten traktowany jest, jako jedna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Mimo wyjątkowego charakteru wierni tego dnia nie są zobowiązani do udziału we mszy św.Zgodnie z tradycją w świątyniach w Polsce, Poniedziałek Wielkanocny eucharystie sprawowane są jednak według porządku niedzielnego.
Dwa nowe punkty szczepień powstaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Starostwo zapowiada utworzenie ich w Rozprzy oraz Moszczenicy i nie wyklucza możliwości powstania kolejnych. Nowe punkty są niezbędne w związku z rozpoczęciem masowych szczepień w naszym regionie.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 22 947 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1378 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 5 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejacych. Mamy też 1843 ozdrowieńców.