Jest szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. Dzierżawca obiektu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po kultowym porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających już dwa lata temu, a od tamtego czasu korzystają z niego tylko WOPR oraz jeden z łódzkich klubów regatowych.
Na tym etapie wyjazdy zagraniczne, to stąpanie po "kruchym lodzie"; mam nadzieję, że wraz ze wzrostem liczby szczepień będziemy mogli się udać na jakieś mniej lub bardziej ambitne wakacje w okolicach lipca czy sierpnia w tym roku - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Poniedziałek, 26 kwietnia, był pierwszym dniem funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w Tomaszowie. Został zlokalizowany w budynku tamtejszej "Areny lodowej" i pozwoli przeprowadzić jednego dnia szczepienia od 500 do 1000 osób. W tym celu przygotowano 7 stanowisk szczepień.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 3 451 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 247 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba, która posiadała choroby współistniejace. Mamy też 1086 ozdrowieńców.
We wtorek oraz środę możemy spodziewać się ograniczeń w ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Ma to związek z koniecznością pilnej naprawy nawierzchni bitumicznej na dwukilometrowym odcinku jezdni.
Marszałek Grzegorz Schreiber prowokuje wiosnę ogłaszając kwiatowe konkursy. Nagrodzeni zostali też młodzi artyści z regionu, a liderów społecznie zaangażowanych zapraszamy do Akademii.
Przez 45 minut meczu w Lubinie ręce same składały się do oklasków, a Karolina Sarnecka grała najprawdopodobniej mecz życia. Mecz piłki ręcznej trwa jednak 60 minut. Piotrcovia przeszła w ostatnim kwadransie drogę z nieba do piekła, przegrywając aż 21:28 (12:11) mecz 22. Serii PGNiG Superligi.
W Wielkiej Brytanii wykryto dwa przypadki przeniesienia koronawirusa SARS-CoV-2 z ludzi na domowe koty. Zwierzęta te miały zaburzenia układu oddechowego o różnym nasileniu.
Grupa kilkudziesięciu osób z Piotrkowa i okolic, zebrała się w niedzielę (25 kwietnia) przed południem przy kąpielisku "Słoneczko", by posprzątać teren wokół niego oraz w rejonie jeziora Bugaj. "Uzbrojeni" w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, pracowali przez kilka godzin, dzięki czemu udało się im oczyścić spory teren.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 7 219 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 496 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 19 osób, 5 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 1200 ozdrowieńców.