Rozdano nagrody i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych nauczycieli, wychowawców i dyrektorów placówek edukacyjnych z Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jerozolimskiej rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli w środę żywy napis „800 LAT” podczas happeningu zorganizowanego w Rynku Trybunalskim.
Piotrkowianin przegrał pierwszy w tym sezonie mecz we własnej hali, w środowym spotkaniu lepszy okazał się MMTS Kwidzyn. Pierwsza połowa należała do gości, w drugiej piotrkowianie dogonili swoich rywali, ale nie udało im się ich przełamać. Zespół z Kwidzyna ostatecznie wygrał ten mecz 31:30 (17:14).
Intensywne – szczególnie wrześniowe - opady deszczu spowodowały, że w wielu miejscach naszego regionu jest bardzo mokro. Poszkodowani są rolnicy, którzy narzekają m.in. na fatalny stan rowów melioracyjnych. Michał Podlecki z Gajkowic w gm. Moszczenica pokazał nam, jak wyglądają one w tej miejscowości. Ale - jak się okazuje - problem ten dotyczy też Piotrkowa.
III Międzygminny Nocny Turniej w Piłkę Nożną o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka rozegrany został w piątek, 13 października na orliku przy Szkole Podstawowej w Bujnach.
Ulatniający się z butli gaz oraz znajdujący się tuż obok piec typu koza prawdopodobnie jest przyczyną pożaru, do którego doszło w środę wieczorem w Plucicach w gm. Gorzkowice.
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.
W minioną sobotę, 14 października, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał 5. edycji projektu "Kolorowa Lokomotywa", skierowanego do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 konkursy - fotograficzny, plastyczny oraz sztuki ludowej i rękodzielnictwa. Łącznie przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
Piłka nożna, siatkówka i crossfit – to wszystko podczas Jesiennego Turnieju w Woli Krzysztoporskiej, który promował zdrowy styl życia.