Advertisement

Artykuły do tagu: lotnisko

Piotrków. Ruszyła Strefa Zrzutu
Ruszyła Strefa Zrzutu nad Piotrkowem Trybunalskim. Kilkudziesięciu pasjonatów skoków ze spadochronem oraz akrobacji w powietrzu zjechało z całej Polski na płytę lotniska Aeroklubu Piotrkowskiego, żeby … poskakać.
Lotnisko w Piotrkowie: Nie chcą partyjnych happeningów
Nie milkną echa zeszłotygodniowej konferencji prasowej piotrkowskiej Lewicy. Przypomnijmy, że poseł Artur Ostrowski oraz radni J. Dziemdziora, E. Ziółkowska i B. Brylski...
Pomysły na lotnisko – ma zatętnić życiem
Wygląda na to, że piotrkowski aeroklub najtrudniejsze chwile ma już za sobą. Nowy dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, Jarosław Cempel jest dobrej myśli, a co najważniejsze, ma mnóstwo pomysłów na rozwój piotrkowskiego lotniska.
Ignacy Goliński, dyrektor Areoklubu Ziemi Piotrkowskiej odchodzi ze stanowiska. Powodem tej rezygnacji jest, według dyrektora, to, jaki stosunek piotrkowianie mają do jego osoby.
Loty pasażerskie samolotem i szybowcem, skoki spadochronowe oraz modlitwa za zmarłych pilotów. To tylko kilka z wielu elementów uroczystego odsłonięcia i poświęcenia tablicy patrona Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej generała pilota Stanisława Karpińskiego.
Ma 65 hektarów powierzchni, w posiadaniu dwie cesny, motoszybowiec i całą armię szybowców. Wiele zrealizowanych zamierzeń, ale też niemało kłopotów np. z bezpieczeństwem obserwatorów powietrznych manewrów. Mowa o Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. O tym, jak walczy z gapiami parkującymi auta na pasie startowym i o planach założenia kina samochodowego opowiada dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Ignacy Goliński.
Piotrkowska strefa zrzutu ma się coraz lepiej. W każdy weekend, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, z samolotów Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej skacze kilkadziesiąt osób. Najwięcej jest samodzielnych skoków, ale powodzeniem cieszą się też te w tandemie.
Miały być prezentacje amerykańskich samochodów, wyścig na 1/8 mili, oraz koncerty zespołów: Amnezja, Kuriozum, Cree i wiele innych atrakcji. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów drugiej edycji American Old Picnic, który odbywał się na terenie aeroklubu ziemi piotrkowskiej i z większości atrakcji trzeba było zrezygnować.
Piotrków: <b>American Old Picnic 2009</b>
Konkursy motoryzacyjne, Car Audio, wybór najciekawszego auta zlotu, czy występ zespołu Cree to główne atrakcje pikniku rodzinnego American Old Picnic promującego kulturę amerykańską i polską z autami "made in USA" w roli głównej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Organizatorem jest Fundacja American Old Polska.
Czy piotrkowianie i mieszkańcy regionu nie będą już mogli popatrzeć na startujące i lądujące samoloty oraz na wyczyny skoczków spadochronowych? Nowe władze Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej ograniczyły wejście na lotnisko dla "ludzi z zewnątrz", stawiając dodatkowe ogrodzenie, ograniczające dostęp do obiektu, na który do tej pory zawsze można było wejść.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat