W związku z obchodami 16 października Światowego Dnia Żywności oraz 17 października Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, Czytelnia dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie zaprasza na wystawę poświęconą tym najważniejszym problemom światowym.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprosił w czwartkowy wieczór na wernisaż wystawy "Izabela Chamczyk – Wojna Dwunastomiesięczna, 10. Walka z Materią".
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy "Izabela Chamczyk – Wojna Dwunastomiesięczna, 10. Walka z Materią", który odbędzie się 10 października (czwartek) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego.
Lalki, kukły, figurki z całego świata można podziwiać do 31 października w piotrkowskim Muzeum. Lalki pochodzą ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż Elżbiety Abratkiewicz "Tkanina artystyczna", który odbędzie się w piątek 4 października o godzinie 19.00 w Galerii ODA przy ulicy Sieradzkiej. Wystawa potrwa do 31 października.
"Wojna i okupacja w Łódzkiem" - to tytuł wykładu, wygłoszonego przez Adama Sitarka, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
"Komiks polski 1948 – 1989" - to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w piątek (20 września) w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa potrwa do 6 października. Kuratorem wystawy jest Wojtek Łowicki.
"Wojna i okupacja w Łódzkiem" - to tytuł wykładu jaki zostanie wygłoszony przez Adama Sitarka, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, 24 września o godz. 12.00 w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej. W dniu tym zostanie także otwarta wystawa "Zbrodnie niemieckie na ziemi łódzkiej w czasie drugiej wojny światowej", którą będzie można oglądać do 15 października.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa wybitnego piotrkowskiego artysty Franciszka Gnypa. Wernisaż wystawy w piątek 6 września o godz. 18.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.
Wtajemniczeni twierdzili, że są w nim zaklęte niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie, a z ciała wyciągną nie tylko choroby, ale i ich zwiastuny. Już w starożytności używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach.