Jak podaje czwartkowy „Fakt”, Mariusz Trynkiewicz – morderca czterech chłopców – ożenił się. Ślub i wesele odbyły się 30 października 2015 roku w Gostyninie w zamkniętym ośrodku, w którym "Szatan z Piotrkowa" został umieszczony po odsiedzeniu 25 lat w więzieniu. Do tej pory informacja ta była jednak utrzymywana w tajemnicy. Ceremonia odbyła się za zgodą dyrektora, a udzielił jej pracownik USC.
W Ośrodku „Dresso” w Sulejowie trwa XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. W spotkaniu udział weźmie m.in. były premier Jarosław Kaczyński.
Do 29 maja prowadzone będą wzmożone policyjne działania na drogach. Długie weekendy oznaczają znaczne natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Pewne zagrożenia stanowią także procesje, jakie odbywają się w święto Bożego Ciała.
Były premier Włodzimierz Cimoszewicz, a także dziennikarz Grzegorz Miecugow spotkali się z mieszkańcami Piotrkowa.
Nie znamy swoich dzielnicowych - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Ponad połowa badanych nie wie, kim jest policjant pełniący funkcję dzielnicowego.
Jest misjonarzem miłosierdzia, Ojciec Święty powierzył mu specjalne obowiązki. Gościem środowego programu O tym się mówi w Strefie FM był ojciec Egidiusz Włodarczyk z klasztoru ojców Bernardynów w Piotrkowie, który opowiadał, co dla wiernych oznacza Rok Miłosierdzia.
Poseł Rafał Wójcikowski z Kukiz'15, reprezentujący w Sejmie Tomaszów Mazowiecki, swoim ostatnim wpisem na Facebooku wywołał spore zamieszanie. Polityk na portalu społecznościowym skomentował incydent z meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice. Na stadionie pojawił się bowiem transparent z napisem "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" Poseł Wójcikowski wyraźnie zadowolony z tego napisu na swoim fanpage'u napisał: "To, co zrobili kibice Legii wzruszyło moje kibicowskie serce. Po raz pierwszy w życiu - Szacun dla kibiców Legii".
To historia niezwykła, jakich wiele mogło się zdarzyć podczas II wojny światowej. Rodziny były bowiem rozdzielane i często nigdy się już nie spotkały. Jedni ginęli, inni trafiali w różne regiony świata. Żydowska rodzina Bełzów przeszła prawdziwą gehenną na ziemiach polskich, w większości zakończoną tragicznie. My opowiemy o dwóch braciach i ich rodzinach. Historię tę opisał niedawno dziennik „Washington Post”.
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.
Co prawda 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, ale jakże ważnym w kalendarzu świąt w Polsce. Dziś, po raz trzynasty w historii, obchodzimy święto flagi.