40 tysięcy złotych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej może otrzymać bezrobotna osoba, która weźmie udział w projekcie Powiatowego Urzędu Pracy i spełni odpowiednie wymagania. We wtorek ruszył kolejny projekt piotrkowskiego pośredniaka.
Instytucja ta po roku "stacjonowania" w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie, która na czas remontu budynku przy al. 3 Maja była tymczasową siedzibą piotrkowskich prokuratorów rejonowych, przenosi się z powrotem do już odnowionego obiektu. Obsługa petentów rozpocznie się prawdopodobnie jutro.
Na placu boju o stanowisko komendanta policji w Piotrkowie zostało dwóch kandydatów. Spośród dziewięciu najlepiej przygotowani okazali się być inspektor Gabriel Olejnik, komendant w Opocznie, i nadkomisarz Bogdan Kujawski, zastępca komendanta pow. łódzkiego wschodniego w Koluszkach.
60 wypadków drogowych - co dziesiąty z ofiarą śmiertelną, 83 rannych, 320 kolizji i 197 nietrzeźwych zatrzymanych przez piotrkowskich policjantów. To bilans zakończonych właśnie wakacji na drogach naszego powiatu.
Matki, które zdecydują, że nie mogą wychować swojego nowo narodzonego dziecka, anonimowo będą mogły zostawić je w pierwszym piotrkowskim „Oknie życia”.
Dziesięć krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci w mieszkaniu 29-letniego piotrkowianina.
Mężczyznę zgubiła dilerka z narkotykami, którą wyrzucił podczas legitymowania przez funkcjonariuszy patrolujących piotrkowską starówkę.
Niewiele osób wie, że przez kilka lat w Piotrkowie w kamienicy przy al. 3 Maja 14 mieszkała Irena Sendlerowa, polska działaczka społeczna. Sendlerowa odznaczona była medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata - najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom - za uratowanie z warszawskiego getta ponad dwóch i pół tysiąca żydowskich dzieci. Otrzymała także najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego. Dziś, ku czci Ireny Sendlerowej odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa na fasadzie domu w którym mieszkała.
Wprawdzie wakacje już za nami, a pogoda raczej nie skłania do pływania na otwartych akwenach, jak przekazał nam piotrkowski sanepid - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z wody. Piotrkowscy bakteriolodzy dopuścili do kąpieli i uprawiania sportów wodnych wszystkie kąpieliska w regionie.
Mecenas Ewa Juszko-Pałubska, która w stanie wojennym broniła w procesie politycznym działaczy Solidarności, walczy o godność i odzyskanie dobrego imienia. 24 lata temu została skazana za rzekomą korupcję. Dowody sfabrykowało SB poirytowane odmową współpracy prawniczki.
Do 25 września piotrkowskie Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Jest to spowodowane wymianą instalacji centralnego ogrzewania w salach wystawienniczych.