Ponad 300 osób skupionych w 34 patrolach zgłosiło się do gry miejskiej „Piotrków między wojnami” zorganizowanej w sobotę przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
„Roma” była jedną z siedmiu cukierni działających w Piotrkowie przed II Wojną Światową. Renomowana, usytuowana przy głównej ulicy miasta, cieszyła się uznaniem klienteli. Słynęła z ciast własnego wypieku i serwowanej na miejscu kawy i czekolady.
Był pierwszym czarnoskórym aktorem, który zdobył międzynarodową sławę i uznanie, jednym z największych szekspirowskich tragików. Los na kilkanaście dni związał go z... Piotrkowem. Czy nagła i niespodziewana śmierć wielkiego artysty mogła mieć jakikolwiek związek z jego pobytem w naszym mieście?
Kilka dni temu została oficjalnie rozpoczęta procedura uznawania piotrkowskiej Fary za Pomnik Historii. Dossier zabytku złożone zostało w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków, skąd trafi na ręce generalnego konserwatora zabytków.
Stojący przed najstarszą piotrkowską szkołą pomnik Mikołaja Kopernika wzniesiono w czynie społecznym. Co ciekawe, powstał m.in. w związku z pewną decyzją UNESCO. Jest elementem, który łączy nasze miasto z Toruniem, Warszawą i ... Chicago.
Deszcz meteorytów, jaki spadł w ciągu ostatniej doby na Ziemię stał się jedną z najczęściej komentowanych informacji we wszystkich mediach na całym świecie. Okazuje się jednak, że i Piotrków, pod względem „odwiedzin” gości z kosmosu, wcale nie jest gorszy. Zdarzali się i tacy, którzy powracali na niebo nad naszym miastem nawet po 341 latach nieobecności…
W sobotę 2 lutego, mimo niesprzyjającej pogody, blisko 150 młodych ludzi uczestniczyło w 41. Zimowym Pieszym Rajdzie „Gorącego czaju łyk”.
Setki uczniów i mieszkańców Piotrkowa były dzisiaj świadkami historii. Na parkingu przy piotrkowskim muzeum odbyła się inscenizacja pn. „Wyjście powstańców w pole”.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.