Artykuły do tagu: zachorowania

Prof. Gut: bez 85.proc. zaszczepionego społeczeństwa w Polsce będą zgony
W niezaszczepionym, w sposób dostateczny, społeczeństwie rosyjskim każdego dnia na COVID-19 umiera 800 osób. U zaszczepionych Brytyjczyków, przy porównywalnej liczbie zachorowań, zgonów jest siedem razy mniej - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Prof. Gut: nie przewiduję kolejnej dużej fali wzrostu zachorowań na COVID-19
Nie przewiduję kolejnej dużej fali wzrostu zachorowań na COVID-19. Wzrost nastąpi, ale będzie to falka, a nie fala - powiedział w piątek PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Covid-19: Trzy nowe przypadki na ziemi piotrkowskiej
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 1 075 kolejnych chorych na COVID-19.  W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła 1 osoba, która posiadała choroby współistniejące. Mamy też 249 ozdrowieńców.
Prof. Jankowski: mniej zachorowań dopiero za ok. 2 tygodnie
Trzeba mieć nadzieję, że szczepienia będą przebiegały jeszcze sprawniej, a wkrótce zakażeń i zachorowań będzie nieco mniej, być może nawet za dwa tygodnie - powiedział PAP specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog prof. Piotr Jankowski z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Sulejowie
W związku z zachorowaniami na COVID-19 w Urzędzie Miejskim w Sulejowie ograniczone jest jego funkcjonowanie. Według naszych informacji 2 pracowników przebywa obecnie w izolacji, a kolejnych kilka osób zostało objętych kwarantanną. W związku burmistrz zwrócił się do mieszkańców o załatwianie urzędowych spraw drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztową.
Minister zdrowia: ponad 5 tys. nowych zakażeń; odwrócenie tendencji staje się faktem
Odwrócenie tendencji w przyroście zakażeń koronawirusem staje się faktem; trend jest dodatni - podkreślił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak wskazał, wtorkowy wynik - przeszło 5 tys. nowych zakażeń - jest o ponad tysiąc większy niż tydzień temu.
Znów ponad sto zachorowań w województwie łódzkim
Według najnowszego raportu dotyczącego zachorowań na Covid-19 w województwie łódzkim odnotowano 127 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 26 nowych przypadków stwierdzono w powiecie bełchatowskim, 11 w powiecie radomszczańskim, 9 w piotrkowskim i 3 w tomaszowskim. W samym Piotrkowie przybyło 12 chorych.
Kolejny mieszkaniec powiatu zakażony koronawirusem
W województwie łódzkim jest 20 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych, jest jedna osoba z powiatu piotrkowskiego. Łącznie w Piotrkowie i powiecie u 31 osób potwierdzono wystąpienie COVID-19.
Kolejni zakażeni w powiecie piotrkowskim
Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u mieszkańców powiatu piotrkowskiego (w gm. Gorzkowice). Starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wystosował apel do mieszkańców regionu, w którym prosi o ostrożność i rozwagę w trudnym czasie epidemii.
Sześć nowych przypadków zakażenia w Łódzkiem
18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pozytywne wyniki badań dotyczą 6 osób z województwa łódzkiego, gdzie łącznie odnotowano 48 przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju liczba ta wzrosła do 305.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat