Artykuły do tagu: trybunalska

Więcej za ciepło, mniej za hulajnogi, czyli
Piotrkowianie korzystający z karty mieszkańca mogą już korzystać z hulajnóg elektrycznych z 15% zniżką! Poinformowali o tym podczas specjalnego briefingu prezydent Krzysztof Chojniak i przedstawiciele firmy Blinkee City. Jak zauważył jeden z satyrycznych portali: 15% mniej za hulajnogę, 35% więcej za ciepło – można? Można.
46. Złota Wieża Trybunalska wręczona
Elżbieta Gniewaszewska odebrała z rąk prezesa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Złotą Wieżę Trybunalską. To coroczna honorowa nagroda dla jednego z mieszkańców w zakresie kultury, działalności społecznej i promocji miasta.
Elżbieta Gniewaszewska laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej
Taką decyzję podjęli członkowie kapituły na środowym posiedzeniu w Muzeum w Piotrkowie. Elżbieta Gniewaszewska była m.in. dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu piotrkowskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz redaktorem naczelnym TV Piotrków. Od lat działa w Towarzystwie Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Antyszczepionkowcy nie tracą nadziei
Pojawiła się szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. O ile oczywiście znajdzie się ktoś odważny (bardzo odważny) żeby teren wydzierżawić. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po popularnym niegdyś porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających dwa lata temu.
Wywoławcza cena dzierżawy to 7450 złotych netto miesięcznie. Siedem tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych netto! Do wydzierżawienia potrzebna będzie duża odwaga, nie mylić z odważnikiem.
Zgłoś kandydata do 46. Złotej Wieży Trybunalskiej
Do końca maja możemy zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wręczy to wyjątkowe wyróżnienie już po raz 46.
Kto tęskni za tężniami?
4 maja rusza Budżet Obywatelski 2022. Piotrkowianie będą mieli do wydania więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Już po raz ósmy zdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. W nadchodzącej edycji do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 681 tys. złotych. Na co je wydać? Jest kilka pomysłów niezrealizowanych w poprzednich edycjach. Niektórzy na ten przykład tężnią za tężnią. Tzn. tęsknią za tężniami.
Kronika Trybunalska: Frog na skalę naszych możliwości
Od 20 marca, dokładnie od 10.37 mamy astronomiczną wiosnę. Wiosna w tym roku oznaczała też koniec Wiosny, która została wcielona do nowej partii lewicowej. Nazwę tejże znają właściwie tylko jej członkowie, z byłym piotrkowskim posłem Arturem Ostrowskim na czele. Dobre i to.
27.03.2021 09:28
Sprawa wielkiej wagi
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
 Piotrkowscy rekordziści
Mieszkaniec Piotrkowa wpadł w Rawie Mazowieckiej na kradzieży kiełbasy. Łupem 50-latka padła hermetycznie pakowana typowo polska wędlina  za ponad 400 złotych. Mężczyzna schował ją w specjalnie wykonanych kieszeniach płaszcza. Był zatem do akcji starannie przygotowany, choć jakieś błędy w sztuce chyba popełnił, skoro został złapany. Parówkowym skrytożercom w Rawie Mazowieckiej mówią nie!
Kronika Trybunalska (i nie tylko)...z przymrużeniem oka
Pierwsze w historii Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w siatkówce na śniegu zorganizowano na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej. Było bardzo fajnie, emocjonująco i bezproblemowo. Dach nie przeciekał, gdyż nie było dachu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat