Artykuły do tagu: grypa

MZ: Ograniczenia sprzedaży szczepionek przeciw grypie
Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ograniczenia dotyczące sprzedaży pacjentom w aptekach szczepionek przeciw grypie. Obwieszczenie opublikowano we wtorek w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia.
Przeziębienie i grypa latem – jak zapobiegać?
Choć przeziębienie i grypa kojarzą się z okresem jesienno-zimowym, także latem mogą przytrafiać się nam infekcje wirusowe. W tym czasie jesteśmy narażeni na gwałtowne zmiany temperatur – czy to w związku z przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach i wychodzeniem na zewnątrz, gdzie panuje upał, czy też z dużymi różnicami temperatury między dniem a porankiem czy nocą. W dodatku niektóre letnie dni bywają chłodne i deszczowe. Wspomniane warunki zwiększają ryzyko zachorowania na przeziębienie czy grypę. Jak zapobiegać letnim infekcjom?
Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców ptactwa
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
Chcą się szczepić, ale nie ma czym?
Po szczepionki na grypę ustawiają się kolejki, a tych w aptekach brakuje. Epidemia koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie zaszczepieniem się. Pacjenci mają nadzieję, że uchroni ich to przed grypą i zmniejszy ryzyko zachorowania na COVID-19. Tymczasem aptekarze są bezradni i rozkładają ręce, bo szczepionek po prostu nie ma.
Ekspert: być może szczepienia przeciwko grypie mogą chronić przed koronawirusami
Z opublikowanych ostatnio obserwacji we Włoszech wynika, że szczepienia przeciwko grypie sezonowej poza wirusami tej choroby częściowo mogą też chronić przed koronawirusami SARS-CoV-2. Obserwacje te wymagają jeszcze weryfikacji, ale coś jest na rzeczy – powiedział w rozmowie z PAP pulomnolog prof. Adam Antczak.
Dla kogo refundowane szczepienie przeciw grypie?
Od września na liście leków refundowanych znalazło się także kilka szczepionek przeciw grypie. Dla osób po 75. roku życia szczepienie będzie bezpłatne.
Sanepid zachęca do szczepień przeciw grypie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie zachęca mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego do skorzystania z tej formy zapobiegania chorobie. - Grypa jest bardzo zaraźliwa i każdym sezonie wywołuje bardzo dużo zachorowań, dotykających znaczną część społeczeństwa – czytamy w komunikacie.
Jesień będzie dużym wyzwaniem dla nas wszystkich
Jesień będzie dużym wyzwaniem dla nas wszystkich - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał, w tym tygodniu kończą pracę zespoły robocze, które przygotowują strategię na jesień.
Ekspert: w tym roku wszyscy powinniśmy się zaszczepić przeciw grypie
Jest na sto procent pewne, że we wrześniu sezon zachorowań na grypę zbiegnie się z falą zachorowań na COVID-19. Z tego powodu bezwzględnie wszyscy powinniśmy zaszczepić się przeciw grypie – powiedział PAP przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.
Mniej zachorowań na grypę, choć sezon grypowy nadal trwa
Chociaż szczyt zachorowań na grypę mamy już za sobą, to sezon grypowy jeszcze trwa. Jak podkreślają specjaliści - zakończy się dopiero we wrześniu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat