Artykuły do tagu: UV

Szpital wojewódzki otrzymał partię lamp UV
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
Jak chronić się przed promieniowaniem UV i zniwelować uczulenie na słońce?
Słońce zwykle kojarzy nam się z przyjemnymi i radosnymi wakacjami oraz relaksem. W końcu, przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu kremów do opalania z wysokim filtrem, kontakt ze słońcem ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Niestety, choć dla niektórych osób może to brzmieć nieprawdopodobnie, zdarzają się sytuacje, w których kontakt z promieniami słonecznymi może powodować uczulenie na słońce, czego jednym z objawów są m.in. wysypka, alergia i zaczerwienienie skóry. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat uczulenia na słońce i w jaki sposób sobie z nim radzić.
Dieta sous vide – na czym polega i jak ją stosować?
Metoda gotowania sous vide cieszy się coraz większą popularnością poza kuchniami restauracyjnymi. To sposób na przygotowanie posiłków maksymalnie zdrowych i bogatych w wartości odżywcze. Stosowanie tej techniki wymaga jednak odpowiednich przygotowań i sprzętu.
Skuteczna i bezpieczna sterylizacja pomieszczeń w domu i w pracy
Chcesz zadbać o sterylną czystość w swoim domu, mieszkaniu, miejscu pracy? Nowe urządzenie firmy TECH Sterowniki, czyli sterylizator powietrza SPT-30 zadba o realizację tego zadania. Dzięki wykorzystaniu promieniowaniu UV-C pozwala skutecznie pozbyć się bakterii, wirusów, grzybów oraz innych szkodliwych substancji krążących w powietrzu.
Kupujemy auto do miasta - 3 cechy dobrego SUVa
Na początku XXI wieku samochody typu SUV nieśmiało wkroczyły na rynki światowe, by po kilkunastu latach niemal całkowicie je zdominować. SUVy to już coraz rzadziej samochody do jazdy po bezdrożach i górskich terenach, ale pełnoprawne miejskie auta.
O czym pisze Yuval Noah Harari?
Profesor Yuval Noah Harari jest z wykształcenia historykiem i filozofem, oprócz tego autorem trzech bestsellerów: „Sapiens: Od zwierząt do bogów”, „Homo Deus: Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”. Harari urodził się w 1976 roku w Izraelu, tytuł doktora uzyskał w 2002 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim. Początkowo w kręgu jego zainteresowań leżała głównie historia świata, średniowiecze i historia wojenna. Obecne Harari koncentruje się na pytaniach makrohistorycznych, takich jak: Jaki jest związek między historią a biologią? Jaka jest zasadnicza różnica między Homo sapiens a innymi zwierzętami? Czy w historii występuje sprawiedliwość? Czy historia ma określony kierunek? Czy stajemy się szczęśliwsi w miarę rozwoju ludzkości? Jakie zagadnienia etyczne podejmuje nauka i technologia XXI wieku?
Drugi dzień Juwenaliów i urodzin ulicy Słowackiego (AKTUALIZACJA)
Przegląd aut nietuzinkowych, koncerty gwiazd, pokazy fitness i tańca to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów na sobotę. Świetny koncert dał zespół Kobranocka. A wieczorem królował rap - Kękę i Tede.
Juvenalia. Eksplozja Kolorów i przegląd kapel
Piątkowe popołudnie i wieczór w parku Jana Pawła II w Piotrkowie to dwie główne atrakcje: Eksplozja Kolorów i Tribunal Underground.
Wygraj voucher na 2500 zł i spędź urlop za granicą!
W „Strefie Najlepszej pod Słońcem” trwa konkurs Biura Turystycznego Juventur i Radia Strefa FM, w którym do wygrania jest voucher o wartości 2500 złotych. To dla zwycięzcy, ale osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce również otrzymają atrakcyjne nagrody. Finał 1 września!
Mistrz Europy w Piotrkowie Trybunalskim
W miniony poniedziałek 18 marca piotrkowską szkółkę siatkówki BĄKU VOLLEY SCHOOL odwiedził reprezentant Serbii i zawodnik PGE SKRY Bełchatów Aleksandar Atanasijević.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat