Artykuły do tagu: Post

Protestujący rolnicy mogą trafić za kratki
Piotrkowska policja prowadzi postępowanie w związku z próbą zepchnięcia radiowozu z drogi przez protestujących w dniu 20 lipca w Srocku rolników. Kodeks karny przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności za uniemożliwienie przemocą prowadzenia czynności służbowych przez policjantów. Funkcjonariusze przyglądają się także kilku innym zajściom z tego dnia.
Zaatakował nożem policjanta i został postrzelony
Policjant z Sulejowa, w czasie interwencji został zaatakowany nożem przez 32-latka. Kolega z patrolu, reagując na zagrożenie, oddał w kierunku napastnika strzały z broni służbowej. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.
Wielki Post w cieniu pandemii
Środa Popielcowa to pierwszy dzień Wielkiego Postu, który jest okresem mającym przygotować katolików do najważniejszego kościelnego święta, czyli Wielkiej Nocy. Rozmawialiśmy z ks. Grzegorzem Chirkiem, proboszczem parafii św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim o tym jak będzie wyglądał ten wyjątkowy czas w cieniu pandemii.
ZUS: Od 1 lutego można składać wnioski o kolejne zwolnienia ze składek i postojowe
Od 1 lutego można będzie składać wnioski o umorzenie składek za styczeń lub za grudzień i styczeń oraz o ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To rozwiązania, które przewiduje dla firm nowe rozporządzenie Rady Ministrów.
Kiedy powstanie posterunek w Woli Krzysztoporskiej?
Być może w tym roku powstanie nowy budynek posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej. Miał już funkcjonować od 2020, ale wykonawca zerwał umowę i przerwał pracę. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wkrótce ma ogłosić przetarg na wybór firmy, która dokończy budowę. Gmina Wola Krzysztoporska już zapowiedziała wsparcie w zakupie nowego radiowozu - mówi wójt Roman Drozdek.
Jak spełnić swoje marzenia w 2021 roku? Pomocne mogą okazać się wróżby online.
Chyba każdy z nas lubi marzyć, a nadejście Nowego Roku to dobra okazja ku temu, by choć część z tych pragnień wreszcie zrealizować. Jeśli chcecie, by w 2021 roku Wasze życie faktycznie stało się lepsze, już dziś zacznijcie poprawianie jego jakości. Ale jak się za to zabrać? Warto zasięgnąć rady u doświadczonej wróżki, która przedstawi wachlarz możliwości, jakie stwarzać Ci będzie rok 2021. Może to właśnie dzięki wróżbom online unikniesz wielu błędów i ustrzeżesz się przed przykrymi wydarzeniami w Nowym Roku?
Jak dotrzymać noworocznych postanowień? Wróżka online pomoże dobrze wejść w 2021 r.
Przełom roku to dla wielu z nas dobra okazja ku temu, by stworzyć sobie coś na kształt noworocznych postanowień. Nasze projekty i plany oraz hierarchia wartości nabierają nowego znaczenia zwłaszcza w kontekście trudnych doświadczeń roku 2020, kojarzonego głównie w pandemią. Jeśli chcesz mieć nie tylko listę zaplanowanych, ale też spełnionych noworocznych postanowień, zadziałaj niestandardowo i skorzystaj z fachowej pomocy. Jak to zrobić w dobie kwarantanny narodowej? Idealnym rozwiązaniem będą wróżby online.
Co zrobić z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świąteczne drzewko stoi w wielu domach do dnia święta Trzech Króli, czyli do 6. stycznia. O ile ze sztuczną choinką nie ma problemu, bo można ją spakować i przechować do kolejnych świąt, to z żywym drzewkiem jest już nieco więcej kłopotu.
Plakaty i transparenty zniknęły. Policja wszczęła postępowanie
Plakaty, banery i transparenty związane ze strajkiem kobiet w Piotrkowie, które zostały umieszczone przed biurem PiS w Rynku Trybunalskim zniknęły. Zabezpieczyła je policja, ponieważ prowadzi postępowanie dotyczące obrazy uczuć religijnych.
Pomnik nie został znieważony. Policja szuka sprawcy kradzieży flagi
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat