Artykuły do tagu: Ludzie

21.06.2021 12:47
Tłumy na
W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie dopisuje, temperatury sięgają nawet 32° w cieniu, a więc mieszkańcy regionu szukają ochłody.
Filmowcy wracają do Piotrkowa
Początek czerwca upłynie mieszkańcom piotrkowskiej Starówki pod znakiem obecności ekipy filmowej. Piotrków po raz kolejny w swojej historii stanie się plenerem filmowym. Tym razem na staromiejskich ulicach będą powstawały zdjęcia do serialu „Ludzie i Bogowie”. Trybunalski gród wcieli się w Warszawę z czasów okupacji hitlerowskiej.
Bronisław Brylski między sztuką a polityką... znów
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.
Rafał Brzozowski poprowadzi Strefę Hitów
W najbliższy piątek program Strefa Hitów w Strefie FM będzie współprowadził jeden z popularniejszych wokalistów młodego pokolenia Rafał Brzozowski.
Paryski szachista rodem z Piotrkowa
Mawiano o nim „mistrz z Piotrkowa”, „profesor szachów”. Jego przeciwnikami byli najlepsi z najlepszych.
„Trzeba uważać na swoje marzenia” - rozmowa z Martyną Kwiatkowską
Martyna Kwiatkowska to piotrkowianka, od kilku lat koordynuje projekty Fundacji Edukacja dla Demokracji w Tadżykistanie.
Kolejny piotrkowianin napisał książkę
Pochodzący z Piotrkowa Piotr Wałkówski jest autorem książki „Powietrzny korsarz”, która niedawno pojawiła się na rynku.
17 tys. rysunków - 7 lat życia
By powstała 1 sekunda filmu, musiał narysować 24 rysunki. W sumie powstało ich ponad 17 tysięcy. Filmowi „Lato 2014” poświęcił 7 lat życia.
Jesień przyszła na dobre. Poranki i noce robią się coraz chłodniejsze, a brak słońca może powodować przygnębienie i nie najlepsze samopoczucie.
Złota Wieża Trybunalska dla Korczaka-Ziołkowskiego
W czwartek, 25 września o godz. 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji przy ul. Rycerska 3 odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz wręczenie 39. Złotej Wieży Trybunalskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat