Artykuły do tagu: Gawrony

Drapieżniki płoszą gawrony w parku
W czwartek (15 września) w Parku Poniatowskiego w Piotrkowie pojawił się sokolnik. Orły, sokoły, myszołowy czy jastrzębie mają płoszyć gawrony zanieczyszczające zieleniec.
02.08.2016 12:14
Gdzie te gawrony?
O problemie wspominaliśmy już wielokrotnie, bo i wielokrotnie w tej sprawie zgłaszali się do nas czytelnicy portalu i słuchacze radia Strefa FM. Jedna z piotrkowianek w porannej audycji Magiel poskarżyła się dziś na stada gawronów grasujące w okolicach sądu.
Będzie sokolnik, będzie zrzucanie gniazd. Wojna została wypowiedziana!
Jest sukces, ale tylko połowiczny. Miasto Piotrków otrzymało zgodę na płoszenie gawronów w parku Poniatowskiego, ale tylko w określonym czasie, wtedy gdy ptaków jest w parku niewiele.
Brudzą, hałasują i... atakują?
Pani Ewa twierdzi, że jej córka podczas spaceru z psem została zaatakowana przez gawrony. Nikomu nic się nie stało – niby błahostka. Wydarzenie można potraktować jako incydent. To jednak dobra okazja, by zastanowić się, czy problem z czarnymi ptakami nie jest szerszy. I czy narzekający na gawrony piotrkowianie mają rację. A może przesadzają?
Liczyli ptaki w parku Poniatowskiego
Piotrkowski magistrat ma problem z ptakami. Samorząd wypowiedział wojnę gawronom, choć póki co nieskutecznie, gdyż nie ma na to zgody Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Dziś (18.05) RDOŚ przeprowadził wizję lokalną w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Nie ma mocnych na gawrony
Miejscy urzędnicy wciąż szukają sposobu na pozbycie się gawronów z parku Poniatowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat