Artykuły do tagu: Darowizna

Mieszkańcy Sygietyńskiego dalej bez możliwości wykupu mieszkań
Problem mieszkańców bloku przy Sygietyńskiego w Piotrkowie nadal nie rozwiązany. Rada Miasta nie wyraziła bowiem zgody na przyjęcie oświadczenia o odwołaniu darowizny i nie wyraziła zgody na przeniesienie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa. A to zdaniem mieszkańców dałoby możliwość wykupu mieszkań w tym bloku. Lokatorzy starają się o to od 20 lat, wielokrotnie protestowali przed Urzędem Miasta. Wystosowali też kolejny list do radnych, który odczytała na środowej sesji radna Wiesława Olejnik
Protestowali przed Urzędem Miasta, ale... nie kupcy
Od ponad 20 lat starają się o wykup mieszkań. Piotrkowianie z ul. Sygietyńskiego apelują o pomoc. Kilka już razy pikietowali przed Urzędem Miasta, prosili o pomoc radnych. Teraz postanowili przyłączyć się do protestu kupców w nadziei, że wreszcie ich problemy zostaną dostrzeżone.
Czy świąteczne prezenty są opodatkowane?
Dla nas wręczanie sobie upominków to jedna z bożonarodzeniowych tradycji, dla Urzędu Skarbowego - darowizna. Jeżeli wartość prezentów jest zbyt wysoka, to musimy odprowadzić od nich podatek.
Lokatorzy z Sygietyńskiego nadal bez pomocy
Spór lokatorów bloku z ul. Sygietyńskiego z piotrkowskim magistratem trwa. Jego kolejną odsłoną była nadzwyczajna sesja Rady Miasta, którą zwołano na środę na godz. 11.00.
Darowizna dla powiatu... po raz trzeci
Miasto chce przekazać powiatowi nieruchomość, na której stoi szpital przy Roosevelta, nie pierwszy zresztą raz. Jak dotąd na darowiznę zgody nie chcieli wyrazić radni. Warto zaznaczyć, że to już trzecie podejście.
50 tysięcy od Kleszczowa dla piotrkowskiej policji
50 tysięcy złotych darowizny na zakup sprzętu informatycznego przekazał piotrkowskiej policji samorząd... Kleszczowa. W tej sprawie z komendantem policji spotkał się Jacek Rożnowski, pełniący obowiązki wójta gminy Kleszczów.
Miasto chce oddać budynek przy Stronczyńskiego
Dużo emocji wzbudziła podczas sierpniowej sesji Rady Miasta sprawa związana ze zmianami własnościowymi budynku na rogu ulic Stronczyńskiego i Wojska Polskiego w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat