Advertisement

Świadkowie pomogli w zatrzymaniu pijanego kierowcy

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 08 sierpnia 202239532
Do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata oraz poważne konsekwencje finansowe grożą 37-latkowi z powiatu bełchatowskiego, który wsiadł za kierownicę pijany. Jego niebezpieczne zachowanie na drodze dostrzegli rowerzyści, którzy zareagowali na zagrożenie, jakie stwarzał na drodze.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał informację dotyczącą citroena, który wjechał rowu. Zdarzenie miało miejsce w Kleszczowie, na ulicy Szkolnej. Świadkowie poinformowali, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

Policjanci na miejscu zastali kierowcę, który początkowo zaprzeczał, że to on jest wszystkiemu odpowiedzialny. Tłumaczył, że to nie on prowadził pojazd. Ostatecznie jednak przyznał się do tego i dodał, że wypił jedynie niewielką ilość alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37-letni mieszkaniec gminy Kleszczów miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

 

W tym samym czasie do bełchatowskiej jednostki przybyli zgłaszający, którzy wcześniej zareagowali na zagrożenie. Poinformowali, że jadąc rowerami zauważyli kierowcę citroena, który nie trzymał toru jazdy, a finalnie wjechał do przydrożnego rowu. Cykliści zatrzymali się, aby sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu o wszystkim poinformowali policję.

 

Nieodpowiedzialny 37-latek stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Czekają go też poważne konsekwencje finansowe.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)09.08.2022 20:31

Ściema.To piwo było w brązowej butelce.

01


ad ~ad (Gość)08.08.2022 10:03

Nic mu nie zrobią. Polskie prawo jedynie grozi.

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat