Advertisement

Śpiewali dla Niepodległej [ZDJĘCIA]

ePiotrkowRegion Niedziela, 20 listopada 202242502
W niedzielę w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbył się konkurs "Śpiewajmy dla Niepodległej". Jury miało niełatwe zadanie ponieważ wokaliści przygotowali się bardzo sumiennie i swoje prezentacje wykonali najlepiej jak potrafili. Każdy występ nagradzany był gromkimi oklaskami. Nie zabrakło popularnych piosenek i pieśni patriotycznych.

Ładuję galerię...

Zmagania podzielono na cztery kategorie wiekowe. W każdej z nich zaprezentowało się kilku wykonawców. Łącznie było ich ponad 30.

To wszystko rozpoczęło się od tego, że organizowaliśmy gminne przeglądy piosenki patriotycznej. W minionym roku i aktualnie ranga wzrosła nam do powiatowej. Cieszę się, że dzisiaj na scenie zaprezentowało się tak wielu uczestników. To kilkadziesiąt młodych talentów. Mamy przed sobą prawdziwą i żywą lekcję patriotyzmu. Młodzież podeszła do tematu bardzo ambitnie. Dodatkowo dla naszych uczniów organizowaliśmy wcześniej specjalne warsztaty, dzięki którym mogli się przygotować między innymi do tej imprezy - mówił Piotr Łączny, wójt gminy Łęki Szlacheckie.

 

Konkurs miał charakter ogólnopowiatowy, więc nie mogło zabraknąć przedstawicieli piotrkowskiego starostwa. 

Dzisiaj Łęki Szlacheckie stały się muzyczną stolicą powiatu piotrkowskiego. Nasi najmłodsi mieszkańcy śpiewają o niepodległej ojczyźnie. Te wszystkie występy dostarczają nam niesamowitych wzruszeń i emocji. U naszych małych artystów widać wrażliwość artystyczną i zaangażowanie w to co robią. Cieszę się też, że jest z nami wielu znakomitych gości, którzy dopingują wokalistów - dodał starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

 

Wśród przybyłych gości nie zabrakło parlamentarzystów i przedstawicieli rządu. Swoich reprezentantów wspierali także licznie zgromadzeni włodarze gmin powiatu piotrkowskiego. Kto robił to najskuteczniej? Oto wyniki Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Śpiewajmy dla Niepodległej":

 

Kategoria 3-6 lat

I miejsce - Hania Chmielewska z gm. Aleksandrów

II miejsce - Hania Warszada z gm. Wola Krzysztoporska

III miejsce - Maria Marusińska z gm. Gorzkowice

 

Kategoria 7-9 lat

I miejsce - Zuzanna Lisiecka z gm. Łęki Szlacheckie

II miejsce - Barbara Wochyn z gm. Wola Krzysztoporska

III miejsce - Amelia Korpas z gm. Ręczno

 

Kategoria 10-12 lat

I miejsce - Martyna Traczyk z gm. Grabica

II miejsce - Iga Chojka z gm. Aleksandrów

III miejsce - Maja Korpas z gm. Gorzkowice

 

Kategoria 12-14 lat

 

I miejsce - Oliwia Komor z gm. Aleksandrów

II miejsce - Amelia Książek z gm. Wola Krzysztoporska

III miejsce - Viktoria Strzewiczek z gm. Gorzkowice

 

Co istotne, każdy uczestnik patriotycznej rywalizacji wokalnej został nagrodzony. Oprócz miejsc na podium, wręczono też wyróżnienia. Organizatorzy zapowiadają już teraz, że zorganizują kolejną edycję muzycznych zmagań pod znakiem Niepodległej.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)21.11.2022 04:17

A dlaczego nie było tam pana Zbyszka Ziemby? Byłam tam i zawiodłam się jego nieobecnością.

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat