W piotrkowskim kościele zbierali podpisy pod kandydaturą A. Dudy?

ePiotrkow Środa, 26 lutego 2020274 45539
W środę popielcową podczas mszy rekolekcyjnej dla młodzieży w kościele Serca Jezusowego w centralnym punkcie kościoła rozstawiona była plansza z informacją "Andrzej Duda kandydat na Prezydenta RP, lista poparcia kandydata".

Ładuję galerię...

Plansza sugeruje, że na terenie parafii prowadzona jest zbiórka podpisów pod kandydaturą urzędującego prezydenta. O sprawę zapytaliśmy rzecznika Archidiecezji Łódzkiej, księdza Pawła Kłysa, który o całej sytuacji dowiedział się od nas. Poinformował nas, że na terenie kościoła absolutnie nie ma miejsca na agitację polityczną.

 

Do tematu odnieśli się także młodzi ludzie wychodzący z rekolekcji... "Osobiście uważam, że mieszanie polityki z kościołem nie jest dobre, takie po prostu mam przekonanie, że rozdział pomiędzy kościołem, a polityką istnieje i powinno się go przestrzegać". Podobnego zdania była również inna wierna udająca się akurat do kościoła: "Wiadomo, Prezydent potrzebuje głosów i jak wszyscy dobrze wiedzą PiS ma pewien związek z Kościołem Katolickim i w bardzo wielu czynnikach wzajemnie na siebie oddziałują, ale uważam, że takie miejsce jest złym wyborem... są jakieś inne miejsca i placówki, gdzie to się może odbywać, a nie w miejscu, gdzie ludzie przychodzą się pomodlić, nie żeby oddawać głosy, więc uważam, że miejsce jak najgorzej dobrane".

 

Staraliśmy się również uzyskać komentarz od księdza proboszcza, jednak nie udało nam się z nim skontaktować.


Zainteresował temat?

25

22


Komentarze (274)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.02.2020 18:47

Jakie najeżdżanie na Kościół?. Nie ma zgody na politykowanie przez księży. Takie sprawy powinny być zglaszane do samego Papieża.

266


Gościu ~Gościu (Gość)16.03.2020 09:30

Ale macie PROBLEM. W gejowskich klubach zbierają podpisy na Biedronia, we więzieniach na Kidawę-Błońską, w TVN-ie na Hołownię, na Bosaka podczas zadym pseudokibiców, na Kosiniaka podczas suto zakrapianych spotkań wójtów z sołtysami a wy płaczecie że na Dudę w kościele. Każdy kandydat ma swoje otoczenie w którym ma większość poparcia. Chyba że w gej klubach mają na Dudę a w kościele na Biedronia?? :D

19


osąd ~osąd (Gość)28.02.2020 22:13

Jest taka ZADYMA, bo wszystko na to wskazuje, że Pan Andrzej Duda będzie prezydentem RP na drugą kadencję.

727


nowicjusz ~nowicjusz (Gość)27.02.2020 22:19

Zbieranie podpisów jest działaniem o charakterze agitacyjnym, a więc - jak mówi Kodeks wyborczy - jest niedozwolone na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów, na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie, na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych MON oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych MSWiA, a także na terenie szkół. W kodeksie wyborczym nie ma więc mowy np. o kościele. A zbieranie podpisów na terenie piotrkowskich targowisk, które podlegają administracji samorządowej jest legalne w świetle w/w kodeksu wyborczego? Wg mnie nie jest, a tam właśnie podpisy są także zbierane.

95


co się dzieje ~co się dzieje (Gość)28.02.2020 11:00

Ludzie opanujcie się. Na Kościół najeżdżacie a parady gejów wam się podobają???

1435


gość ~gość (Gość)29.02.2020 15:19

Kościół się nie angażuje???? Przecież księża nie będą nikogo wypraszać ze świątyni. A już na pewno nie podczas nabożeństwa.????????????

615


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)03.03.2020 09:20

Chciałbym skromnie zaptać bo tyle piszecie o tzw BOGU, czy ktokolwiek go widział na własne oczy,wierzycie w to jak wam wyprano głowy od najmłdszych lat, 30% geny, 70 wychowanie ,czyli pranie od noworodka głowy. Druga sprawa ,który BÓG jest ważniekszy 200 odłamów chrześcijaństwa, Islam ponad 2mld ludzi, Buddyzm o 1,5, Hinduizm 1mld itd, Każda religia mówi ,że jej Bóg jest najważniejszy i dla tego niby Boga idą wyznawcy i robią sobie nawzajem różną krzywdę! Ostateczne pytanie który, Bóg zaprowadzi was do tzw Raju lub Rejnkarnacji?

1010


Adamo ~Adamo (Gość)28.02.2020 08:24

Duża część księży nie wierzy w Boga. Wielu zboczeńców chowa się za sutanną, bo wiedzą że unikną kary i będą kryci. Poza tym branie pieniędzy za sakramenty według mnie nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa. Wyobrażacie sobie żeby Jezus brał kasę za sakramenty? Miliardy złotych idą z budżetu na kościół na Rydzyka. Ile chorych by można za to uratować?? Czy kogoś to obchodzi??

4010


gość ~gość (Gość)01.03.2020 14:43

Ludzie opamietajcie sie to jest wbrew prawom boskim i prawom ludzkim.

124


gość ~gość (Gość)28.02.2020 20:09

Jeśli ordynacja wyborcza zabrania to pisać skargę do PKW,a jeśli nie to o co komu chodzi?

113


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat