Pijani kierowcy zatrzymani przez świadków

PolicjaBełchatów Piątek, 15 listopada 20195 6880
Dwaj pijani kierowcy zostali zatrzymani dzięki reakcji świadków. W pierwszym przypadku kierujący mercedesem z 2 promilami alkoholu w organizmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. W drugim – kierowca audi (2,5 promila) wjechał w bariery ochronne.

Stróżem prawa jest się całą dobę. Tym razem udowodnił to policjant z województwa kujawsko-pomorskiego. 14 listopada w czasie wolnym od służby funkcjonariusz podróżował samochodem razem ze swoją rodziną. Po godzinie 21.20 na drodze krajowej K-74 w miejscowości Zagadki w powiecie bełchatowskim zauważył, że jadący z przeciwnego kierunku mercedes zjeżdża na jego pas. - Policjant, aby uniknąć zderzenia, odbił na pobocze – relacjonuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Mimo to pojazdy zderzyły się lusterkami. Sprawca kolizji nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Takie zachowanie kierowcy wzbudziło u policjanta podejrzenie, że mógł on być nietrzeźwy. Funkcjonariusz natychmiast zawrócił i pojechał za mercedesem. Pirat zatrzymał się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Policjant podszedł do kierowcy mercedesa, chcąc wyjaśnić okoliczności kolizji. Kiedy wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, zatrzymał go i poinformował oficera dyżurnego bełchatowskiej policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 25-letni bełchatowianin kierujący mercedesem miał w organizmie 2 promile alkoholu.

 

Tego samego dnia po godzinie 22 bełchatowscy policjanci zostali wezwani na drogę K-74 do miejscowości Kluki na miejsce kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Tym razem wykazali się mieszkańcy Kluk. Kiedy usłyszeli huk, postanowili sprawdzić, co się stało. Zauważyli młodego mężczyznę odchodzącego chwiejnym krokiem od audi, które wjechało w barierki chroniące pieszych. - Mieszkańcy gminy podeszli do mężczyzny i widząc, że jest pijany, poinformowali policję – informuje rzecznik bełchatowskiej policji. - Badanie wykazało, że 21-letni mieszkaniec Bełchatowa miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu odpowie za swoje zachowanie.

 

Obaj kierowcy stracili już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.11.2019 14:45

Bez przesady uszkodził tylko lusterko a tu taka afera

03


gość ~gość (Gość)15.11.2019 12:05

Jak mogę pozbawić wolności pijanego posła z immunitetem, jak widzę, że wsiada za kierownicę? Ktoś z policji mógłby odpowiedzieć?

50


~gość ~~gość (Gość)15.11.2019 11:59

Kiedy nastąpią zmiany w oznakowaniu tras przejazdu by pijani kierowcy byli w stanie dostosować się do nich w stanie upojenia alkoholowego.

02


gość ~gość (Gość)15.11.2019 11:41

Kto ogląda film Proceder?

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat