Advertisement

Znaczny awans piotrkowskiego badmintonisty w światowym rankingu

ePiotrkow Środa, 13 października 20210
Badmintonista KKS Ruch Piotrków, Mateusz Danielak świetnie spisał się podczas międzynarodowego turnieju w Bułgarii i znacząco awansował w światowym rankingu.
fot. KKS Ruch Piotrków fot. KKS Ruch Piotrków

Piotrkowianin dotarł do ćwierćfinału odbywającego się w Sofii Bulgarian International, pokonując m. in. rozstawionego z nr "2" i sporo wyżej sklasyfikowanego Luisa Navarro. - Pamiętajmy, że to nie liczby grają, tylko zawodnicy. Przede mną z pewnością mnóstwo badmintonistów w moim zasięgu, jednak za mną też ogromnie dużo doskonałych singlistów, których trudno pokonać - podkreśla Mateusz Danielak.

 

W ćwierćfinale zawodnik KKS Ruch niestety uległ reprezentantowi gospodarzy, ale jego postawa w Bułgarii została doceniona i awansował on w światowym rankingu o 33 miejsca - Danielak zajmuje w nim obecnie 317 pozycję, czyli najwyższą w dotychczasowej karierze.


- Cóż, faktycznie przed wybuchem pandemii byłem 331, miałem duże ambicje na dalszy awans. Niestety przez ostatnie półtora roku covidu wszystko zatrzymał. Najważniejsze jednak to dobrze teraz grać - mówi Mateusz. - Na to liczę w październiku na Cyprze i w Czechach. A jak będzie? Zobaczymy! - dodaje.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat