Zawiadomił o przestępstwie, którego nie było. Teraz odpowie przed sądem

Policja KMP PiotrkówRegion Poniedziałek, 15 lutego 202113 5475
Aby uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji 21-latek wymyślił historię z rozbojem. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

13 lutego 2021 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie rozboju na terenie powiatu. Na miejsce od razu pojechali wolborscy policjanci. Zgłaszający oświadczył, że jadąc bmw zauważył jak jadący za nim pojazd mruga światłami. W momencie kiedy się zatrzymał i wysiadł z pojazdu, został uderzony w głowę. Kiedy się ocknął pojazdu już nie było. Mężczyzna oświadczył, że zaraz po tym ze zdenerwowania wypił 100 ml wódki, którą miał przy sobie. Został przewieziony do komisariatu, aby złożyć zawiadomienie. Na miejsce przyjechali też policjanci, którzy w tym czasie ustalali sprawcę kolizji drogowej, która miała miejsce w podobnym czasie. Na miejscu kolizji policjanci odnaleźli tablicę rejestracyjną, która jak się okazała należała do pojazdu, którym się poruszał pokrzywdzony. W rozmowie z 21-latkiem mundurowi ustalili, że całą historyjkę z rozbojem wymyślił. Mężczyzna oświadczył, że jadąc bmw, w pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego przed posesją seata. Wiedząc, że wsiadł do pojazdu pod wpływem alkoholu, wymyślił historię z rozbojem. Pozostawił bmw w lesie, po czym będąc już w innej miejscowości zawiadomił policję. W trakcie kierowania pojazdu miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 21-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

 

za KMP Piotrków


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AndrzejKoreczek ~AndrzejKoreczek (Gość)16.02.2021 17:07

Jedyny komisariat w powiecie co coś na prawdę robi, a w ogóle nie jest doceniany! Panie Nowy Komendancie docencie docencie!

10


EP ~EP (Gość)15.02.2021 18:19

Bmw i epi odrazu śmierdzi na odległość

86


słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)15.02.2021 22:57

A media trąbią o pandemii, której nie ma (stara definicja pandemii się kłania!), i policji to jakoś zwisa kalafiorem. Też mamy do czynienia ze zmyśloną historyjką o zabójczym wirusie (kładzie trupem 2 promile chorych, podobnie jak sezonowa grypa) i o cudownych maseczkach i jeszcze cudowniejszych "lokdałnach". Do tego fałszywe testy, fałszowanie dokumentacji medycznej na masową skalę i grube przewały finansowe na milionowe kwoty. I nikomu nie grożą nawet symboliczne dwa lata. Bandyci mogą spać spokojnie, policja czuwa, żeby im włos z głowy nie spadł.

41


gość_kazio ~gość_kazio (Gość)16.02.2021 09:16

Zaszczepił się pewnie i dlatego

21


gość_jar ~gość_jar (Gość)16.02.2021 06:54

No cóż są też ludzie, którzy złożyli prawdziwe zawiadomienia poparte dowodami na ludzi z układami! Sprawy zostały zamiecione pod dywan a zgłaszający dostali zarzuty pomówienia. Tak to niestety u nas wygląda!!!

50


Krysia Jandowa ~Krysia Jandowa (Gość)15.02.2021 18:13

Takie aktory to ino w Woli Krzysztoporskiem.

60


gość_słoiki vik.. ~gość_słoiki vik.. (Gość)15.02.2021 20:47

Dobre

30


qwert ~qwert (Gość)15.02.2021 18:28

ile lat miał właściciel seata

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat