Wyjątkowe urodziny mieszkanki gminy Sulejów. 200 lat, pani Antonino!

ePiotrkowRegion Wtorek, 29 września 20208 3999
Mieszkanka gminy Sulejów Antonina Zając w minioną sobotę obchodziła 100. rocznicę urodzin. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Sulejowie Małgorzata Hamczyk i burmistrz Wojciech Ostrowski, którzy złożyli pani Antoninie życzenia i wręczyli symboliczny upominek. W spotkaniu wzięła udział także córka stulatki, sołtys Kłudzic Blanka Strzelczyk.

Ładuję galerię...

Pani Antonina jest niezwykle pogodną osobą i prawdopodobnie to jest jej recepta na długowieczność. Jej ojciec pochodził z terenów gminy Sulejów, poznał jej mamę w Rosji i tam się pobrali. Mężczyzna zaciągnął się do tzw. Legionów Hallera. Podczas wojny polsko-bolszewickiej został ranny i trafił do krakowskiego szpitala, gdy tylko jego żona się o tym dowiedziała, udała się do dawnej stolicy Polski i właśnie tam na świat przyszła ich córka. Następnie cała rodzina przeniosła się na wschód, ponieważ ojciec pani Antoniny dostał tam ziemię. Po wybuchu II wojny światowej całą jej rodzinę zesłano na Syberię, natomiast panią Antoniną zaopiekowała się teściowa, ponieważ jej mąż poszedł na front. Z Równego nasza bohaterka przeniosła się na Ziemie Odzyskane. Jesień życia spędza w Kłudzicach, rodzinnych stronach swojego ojca.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Sulejowie) 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anka ~Anka (Gość)09.10.2020 13:59

Wszystkiego Najlepszego! Ostatnio moja babcia miała urodziny ale 90-te :) Z tej okazji przygotowaliśmy jej rodzinny obiad, kupiliśmy roombe w prezencie i kwiaty. Była zachwycona :)

00


gość_bk ~gość_bk (Gość)30.09.2020 08:03

Zdrówka i dużo ciepłych dni, w otoczeniu najbliższych.
Moja mama żyła 97 lat, nie udało się dożyć 100 lat.No cóż, szkoda.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

00


gość_miki ~gość_miki (Gość)30.09.2020 07:04

200 lat dla Szanownej Pani!!!

10


gość_szary ~gość_szary (Gość)29.09.2020 22:51

Pincet lat cha cha

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.09.2020 15:56

To ona ma 200 lat?

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat