Advertisement

Wsiadł na rower i chciał ekspresówką dojechać na randkę

PolicjaTomaszów Wtorek, 02 sierpnia 2022909422
Policjanci z tomaszowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca gminy Rokiciny, który próbował po zmierzchu, bez odpowiedniego oświetlenia, drogą ekspresową S8 dojechać do Warszawy na rowerze. Tłumaczył, że musi dotrzeć na umówioną randkę. Mężczyzna musiał zmienić plany, a dodatkowo będzie musiał opłacić cztery mandaty, opiewające na kwotę niemal 4 tysięcy złotych.

 

zdjęcie ilustracyjne / fot.: Policja.pl

Z treści zgłoszenia odebranego przez dyżurnego tomaszowskiej komendy wynikało, że z węzła Tomaszów Centrum na trasę S8 wjechał rowerzysta, który porusza się w kierunku Warszawy. Z uwagi na poważne zagrożenie jakie stwarzał, na miejsce interwencji skierowano patrole ruchu drogowego, które szybko namierzyły kierowcę jednośladu.

Był nim 27-letni mieszkaniec gminy Rokiciny, który nie zdawał sobie sprawy z popełnionego wykroczenia i zagrożenia jakie stwarzał zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Ponadto rower, którym się poruszał w warunkach nocnych nie był wyposażony w odpowiednie oświetlenie, a on sam nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń i chciał kontynuować jazdę do stolicy. Policjantom powiedział, że ich interwencja bardzo go wzburzyła, bo spieszył się na randkę ze świeżo poznaną przez Internet dziewczyną - relacjonuje st. asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP  w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Mężczyzna był trzeźwy. Za popełnione wykroczenia został ukarany czterema mandatami na łączną kwotę 3 950 złotych. Rowerzysta został przekazany najbliższym członkom rodziny.


Zainteresował temat?

2

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_barbara ~goœć_barbara (Gość)06.08.2022 21:35

Ja bardzo przepraszam za co mandaty jak jechał tylko rowerem bez oświetlenia. Jadę z mężem a przed nami grzał jak wariat, facet ok. 30-paru ładnych 160k/h !!!!

01


łosioł ~łosioł (Gość)02.08.2022 17:28

No przecież mu się spieszyło, a "ekspresówką", jak sama nazwa wskazuje, był w stanie dojechać ekspresowo.
Czy to ten ze zdjęcia? Bo jeśli tak, to ta różowa dameczka potwierdza, że faktycznie "romantyk". ;)

Cytuję:
Za popełnione wykroczenia został ukarany czterema mandatami na łączną kwotę 3 950 złotych.


Dlaczego można dostać za jeden występek kilka mandatów? Przecież za inne przestępstwa w Polsce kar się nie sumuje! Za jedną kradzież dają taki sam wyrok ja za 30 kradzieży. No ale przecież z mandatów czysty pieniądz, a z utrzymywania więźnia tylko koszty... A gdy chodzi o pieniądze, to brak logiki i konsekwencji jakoś już w oczy nie razi.

62


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)02.08.2022 13:05

Za co mandat Ostatnio jedziemy od Tomaszowa ekspresówką setką a osobówka widmo bez oświetlenia gnała co najmniej 150 km/h widać można. Dodam puki z tej marnej drogi nie zrobili ekspresówki na papierze to jeździło się rowerami bez problemu tak samo ciągnikami rolniczymi i po co te utrudnienia dla lokalnej ludności a dróg alternatywnych brak by dojechać w pole czy rowerem jechać

17


Kwadrat ~Kwadrat (Gość)03.08.2022 18:43

Jak można ukarać takim mandatem człowieka niepełnosprawnego umysłowo. Przecież zdrowy facet nie pojechałby s8 na randkę do Warszawy różową damką i to jeszcze tak ubrany.

40


Jj ~Jj (Gość)02.08.2022 14:00

Fakt ze skrajnie nieodpowiedzialne ale jednak kary w tym przypadku moim zdaniem nie powinno być, jedynie upomnienie

66


Mania ~Mania (Gość)02.08.2022 21:49

Jakie to romantyczne... ;)

71


Bez kitu ale.. ~Bez kitu ale.. (Gość)02.08.2022 19:30

Faktycznie głupi ale za to że przyjął te mandaty.Na niezłego służbiste trafił.

41


Ja Abbccc Ja Abbcccranga02.08.2022 12:18

To jakiś 27 nieletni był że go przekazali rodzinie ???

210


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.08.2022 16:46

Taksówka by go taniej kosztowała

80


fakt ~fakt (Gość)02.08.2022 15:20

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Może to dobrze, że nie dojechał. Po czasie wspomni jak policja ocaliła jego przyszłość, a wysokim mandatem ostudziła zapał, temperament i popęd.

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat