Advertisement

Wielkie rodzinne święto na Podklasztorzu [DUŻO ZDJĘĆ]

ePiotrkow Niedziela, 15 maja 202259245
Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, artystyczne pokazy i muzyka na żywo - w niedzielę na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie zorganizowano Piknik Rodzinny Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Właśnie z tej okazji zorganizowano piknik, na którym bawili się zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Na przybyłych czekały m.in. poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich, spotkanie z sokolnikiem i pięknymi ptakami, pokazy służb mundurowych, artystyczne plenery dla najmłodszych, bańki mydlane, dmuchańce oraz malowanie buziek.

 

Obecne były także instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu, m.in. Teatr Wielkiego, Łódzki Domu Kultury czy Filharmonia Łódzka. Atrakcji nie brakowało również na scenie. Tam usłyszeć można było występy lokalnych zespołów, ale także artystów z Filharmonii Łódzkiej.

 

W trakcie uroczystości wręczono także symboliczne bony dla stowarzyszeń z terenu powiatu, które otrzymały wsparcie ze środków Urzędu Marszałkowskiego. 

Jesteśmy w najładniejszym miejscu w województwie łódzkim, w klasztorze Cystersów tuż nad Pilicą. Bardzo się cieszę, że marszałek postanowił tę imprezę zorganizować właśnie u nas. Super, że Urząd Marszałkowski widzi gminę Sulejów i dostrzega znaczenie tego miejsca - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. 

W Sulejowie wyznaczono także metę I Wojewódzki Rajd Rowerowy Szlakiem Nad Pilicę. Start odbył się w Przedborzu, a uczestnicy przejechali ścieżkami i szlakiem rowerowym przy środkowym Nadpiliczu. Jednym z uczestników rajdu był wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który podkreślał urokliwość tej trasy. 

Dzisiejszy rajd był swego rodzaju inauguracją dla tego szlaku. Uroki tego miejsca zawsze są niezwykłe, ale w majowej scenerii prezentują się wyjątkowo urokliwie. Pola kwitnącego rzepaku, soczysta zieleń łąk, pól i lasów i świetna atmosfera - wyliczał marszałek, zachęcając do skorzystania z tego szlaku rowerowego. 

Piknik potrwał do godzin wieczornych, a na koniec odbył się koncert gwiazdy imprezy - zaśpiewał Mateusz Mijal.

 

 


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lolo ~lolo (Gość)15.05.2022 21:06

Nie wiecie czy w urzędzie w Sulejowie nadal trzeba umawiać wizytę w byle sprawie z tygodniowym wyprzedzeniem, bo cały czas na urzędników z Sulejowa czyha covid?? No chyba, że muszą przez tydzień zapoznać się z przepisami bo jak idzie się z marszu to nikt tam nic nie wie

72


Siema Heniu ~Siema Heniu (Gość)18.05.2022 07:00

Symboliczne bony...

20


Gringo ~Gringo (Gość)15.05.2022 22:33

Łoj czyżby jakieś wcześniejsze wybory się szykowały i zaczął się lans w tym teoretycznym, upadłym, zadłużonym, rozkradzionym kraju dychającym jeszcze dzięki kredytom i dodrukowi kasy oraz bajkom opowiadanym ciemnemu ludowi ?

82


Realista ~Realista (Gość)15.05.2022 20:50

Czyli pisoska propagandówka się udała. Pieniądze na tekturze rozdane (stary numer pisu ale działa) my podatnicy to pisrozdawnictwo, spłacać będziemy naszymi prawdziwymi pieniędzmi i następne pokolenia też.Ale muzyka i igrzyska dla pisowyborcy musi trwać. Na Titanicu też grała orkiestra do końca aż na samo dno.

124


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat