Advertisement

W trosce o różnorodność biologiczną. Focus Mall w Piotrkowie dołącza do 16.edycji Godzina dla Ziemi WWF

Sobota, 25 marca 202325
Co roku, w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30, na całym świecie gasną światła w symbolicznym geście solidarności z planetą. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. W tegoroczną edycję po raz kolejny włącza się Focus Mall w Piotrkowie, który wygasi podświetlenie zewnętrznej elewacji budynku oraz logotypy. Wyłączenie nastąpi na całą noc, nie tylko na symboliczną godzinę.
fot.: Focus Mall fot.: Focus Mall

Co roku w Godzinie dla Ziemi bierze udział kilkadziesiąt milionów ludzi. W symbolicznym geście troski o planetę ludzie, miasta, instytucje publiczne oraz prywatne podmioty wygaszą światła. Tegoroczna edycja poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%.

 

Bioróżnorodność stanowi fundament życia. Zapewnia ludziom żywność, wodę pitną i czyste powietrze oraz jest niezbędna w utrzymywaniu równowagi w przyrodzie. Jej utrata jest największym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi. Jest więc cenna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska czy klimatu.

Świadomie podchodzimy do zarządzania wpływem na środowisko, w którym funkcjonujemy. Ważne jest dla nas otoczenie galerii – również pod względem zachowania bioróżnorodności. Dlatego tworzymy łąki kwietne oraz własne pasieki, prowadzimy działania edukacyjne. W trosce o bioróżnorodność w minionym roku zorganizowaliśmy akcję posadzenia w naszej okolicy 2 tys. drzew. Przyczyniliśmy się dzięki temu do stworzenia nowej zielonej przestrzeni, która jest naturalnym filtrem i miejscem relaksu. Rodzaj sadzonek dostosowaliśmy do potrzeb lokalizacji i gleby” – komentuje Olga Wiernicka, Area Marketing Manager z NEPI Rockcastle. - W Focus Mall w Piotrkowie od lat inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. Części wspólne galerii już dziś zasilane są w 100% energią odnawialną. Zachęcamy też naszych klientów i pracowników do proekologicznych postaw. Do tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF zapraszamy również naszych najemców oraz mieszkańców miasta” – dodaje.

 

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się na świecie od 17 lat, w Polsce w tym roku przypada 16.edycja. W tegoroczną akcję włączy się wszystkie 14 galerii NEPI Rockcastle w 12 miastach Polski.

 

Zainteresowane osoby mogą również podpisać petycję do Premiera dostępną na stronie WWF Polska.


Zainteresował temat?

0

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rady ~Rady (Gość)24.03.2023 22:47

Brawo Focus!

317


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)26.03.2023 18:21

Godzina dla planety,dziś 18 widno a osiedle Mickiewicza roswietlone latarniami ulicznymi
Taka to ekologia

70


goœć_mirek ~goœć_mirek (Gość)27.03.2023 13:23

Jeśli chcecie przysłużyć się Ziemi, gaście te reklamy na całą noc codziennie. Po co to się tyle ma świecić? Albo zmieńcie podświetlenie reklam na ledowe (to samo by się przydało z latarniami w całym mieście).

20


aqqq ~aqqq (Gość)27.03.2023 04:24

Należy wyłączyć WSZYSTKO i przenieść się do jaskini. Doczekać się akcji 1h bez ogniska nie mogę, wyłącz ognisko na godzinę.

41


Omijać ~Omijać (Gość)26.03.2023 20:25

Co za bzdura... Moze Focus niech zacznie od regulacji temperatury powietrza w środku? Zima idzie się ugotować... Zaś Latem lodówka. Ludzie...

60


mm ~mm (Gość)25.03.2023 13:05

Skoro tak ważne jest dla was otoczenie galerii pani Olgo, to zróbcie coś z rozdeptanymi trawnikami przed wejściami zwłaszcza naprzeciw Biedronki.Łąka kwietna przy Zamenhofa tez zamienia się w ugor. Zróbcie chodniki , nawet wąskie ale chodniki bo ludzie chodzą skrótami i rozdeptują trawniki.Tam gdzie skrót tam powinien być chodnik i wtedy zrobi się ładniej.

120


Kieszonkowy ~Kieszonkowy (Gość)25.03.2023 11:31

Mam nadzieję że monitoring też będzie wyłączony..

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.03.2023 11:23

Ja już mam nie godzinę dla ziemi a ponad tydzień kiedy mi elektrownia odłączyła energię za nie placenie rachunków.

90


Gh ~Gh (Gość)25.03.2023 12:44

To gorzej szkodzi bo nagle elektrownie muszą zaprzestać działania a potem gwałtownie zwiększyć produkcję produ

150


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.03.2023 19:39

Pic na wodę, jedne wielkie oszustwo, tak jak ta walka z dwutlenkiem. Najpierw diesel cacy teraz już niedobry. Już zaczynają mamrotać że elektryki są do du.. na prom nie wolno bo baterie mogą się zapalić, lewicowy idiotyzm i nic więcej. Proponuję włączyć więcej żarówek dla równowagi psychicznej pomysłodawców. Może ich oświeci

101


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat