W gm. Wola Krzysztoporska organizuje się nowa jednostka OSP

ePiotrkow Wtorek, 05 kwietnia 2016383019
W Stradzewie (gmina Wola Krzysztoporska) organizuje się nowa jednostka OSP.

W marcu odbyło się tam pierwsze zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Prezesem nowej, szesnastej jednostki OSP na terenie gminy został Krzysztof Kaczmarek (jednocześnie sołtys wsi), naczelnikiem – Adrian Dukat, wiceprezesem – Grzegorz Chojwa, sekretarzem – Paulina Pilarczyk, a skarbnikiem - Rafał Sangorski.

 

Ochotnicy rozmawiali o tym, że jednostka jest dopiero na początku swojej drogi – brak jej jakiegokolwiek sprzętu, strażnicy, umundurowania i przeszkolenia strażaków. Druhowie zgłaszali pod adresem prezesa Zarządu Gminnego OSP, wójta i przewodniczącej Rady Gminy potrzeby na najbliższy okres. Wójt Roman Drozdek poinformował z kolei druhów, że do 2020 r. ze względu na tzw. trwałość projektu (modernizacja Domu Ludowego w Stradzewie, na zdjęciu) nie ma możliwości przeróbek tego obiektu na potrzeby strażaków.

 

W tej chwili do jednostki należy 26 osób.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wójek ~wójek (Gość)24.04.2017 12:42

Ponoć chłopaki dają radę na własną rękę kupili mundury bez pomocy wójta. Tak trzymajcie i róbcie swoje. Pozdrawiam druhów.

00


sympatyk ~sympatyk (Gość)15.04.2016 21:13

Jestem w szoku. Od chyba 12 lat wójt nic nie obiecał. Chyba wreszcie poszedł po rozum że ten numery juz nie przejdą. Moja rada liczcie na siebie. Pozdrawiam brać strażacką.

00


luzik luzikranga06.04.2016 08:42

W sobotę i w niedzielę miałem okazję rozmawiać z ludźmi, którzy kręcą się obok druhów strażaków w trzech miejscowościach na terenie powiatu piotrkowskiego. Opinie były jednoznaczne. Dwie z tych trzech jednostek nie wyjechały w zeszłym roku na akcję ani razu. Za to narad, zebrań i uroczystych asyst w imprezach ku czci i chwale było co niemiara. I wszystkie te narady, zebrania oraz asysty kończyły się w jeden sposób. W jaki - nie wiecie?
W podobny sposób funkcjonują inne znane mi jednostki OSP. A władze gmin muszą na to wszytko dawać kasę i siedzieć cicho, bo ktoś, kto da złotówkę albo pół litra więcej natychmiast stanie się waszym kandydatem w wyborach. Kandydatem, którego wspierać będziecie ze wszystkich sił!
Znam jednostki, w których jest po 100-150 chłopa, a nie było komu wejść na dach i zasmarować małą dziurkę albo poprawić rynnę, tylko całe lata czekało się, aż zrobi to gmina lub wpłyną jakieś ekstra pieniądze np. w ramach KSRG.
Naturalnie, nikt wam tej prawdy nie powie, bo ludzie boją się waszego gniewu, bo ludzie nie chcą być opluwani. A w kolejce po wasze wdzięki czeka przecież cała masa pajaców, którzy ogień widzieli wprawdzie tylko w zapalniczce, ale jak uny was kochajom, jak uny pienknie wyglądajom w tych galowych mundurach! Pajaców, którzy włażą wam w tyłki, bo chcą przy pomocy waszych głosów zostać radnymi, wójtami, burmistrzami, albo chcą prowadzić jakiś biznesik.
Na koniec zapytam jeszcze o jedno: naprawdę, nie irytuje was pajac, który nigdy nie brał udziału w akcji, a chodzi w galowym, niemal generalskim mundurze - z dziesiątkami sznurów, odznak i pomponów?

40


Sam ~Sam (Gość)06.04.2016 13:49

Luzik morze ten pajac kiedyś ci życie uratuje

01


wójek ~wójek (Gość)05.04.2016 22:37

widzicie panowie są niestety strażacy którzy piją za swoje. pozdrawiam

10


luzik luzikranga05.04.2016 19:22

Kolejna jednostka do chlania i picia za publiczne pieniądze. Kiedyś każda Ochotnicza Straż Pożarna była ważnym ogniwem społecznym, które chroniło i broniło w razie zagrożeń, i które prowadziło szeroką działalność społeczno-kulturalną. Kiedyś OSP było ostoją patriotyzmu - dziś z reguły to oaza cwaniactwa i darmowy wyszynk. Koszty utrzymania tego czegoś są przeogromne (w skali kraju będą to setki milionów złotych), a pożytek prawie żaden. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś odważny, kto powie: dość temu rozpasaniu!

42


straż ~straż (Gość)05.04.2016 21:29

Luzik w razie pożaru będziesz zapitalał z wiadrem do Pilicy bo Osp to strata pieniędzy według Ciebie.

00


mumin ~mumin (Gość)05.04.2016 12:02

czyli zamiast kupować sprzęt strażacki lepiej remontować salę na popijawy dla strażaków... smutne.

22


kamaz ~kamaz (Gość)05.04.2016 12:53

To jest kpina! Zwykła kampania wyborcza. Tak samo potrzebne nowe OSP jak i nowy samochód dla OSP Woźniki.

53


Jogi ~Jogi (Gość)05.04.2016 12:06

Piękny wyremontowany budynek tylko po co jak nikt nie będzie go używał poza strażakami pijacymi wódkę na spotkaniach sprawozdawczych jak to sie odbywa w każdej wsi gdzie jest OSP. Pan wójt niech zainwestuje w drogi, chodniki i podobne rzeczy które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców a nie w budynki które trzeba niepotrzebnie utrzymywać.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat