Ustawa wiatrakowa. Samorządy chcą skorzystać z furtki...

Strefa FM Poniedziałek, 24 lipca 201735656
W związku z tzw. ustawą wiatrakową samorządowcy muszą uchwalić nowe plany zagospodarowania przestrzennego, chcą to zrobić m.in. samorządowcy z gminy Wola Krzysztoporska.
fot.pixabay.com

Ustawa zaostrzyła przepisy dotyczące elektrowni wiatrowych, odległość takich obiektów od budynków mieszkalnych, musi być nie mniejsza niż dziesięciokrotność wysokości elektrowni od najbliższych zabudowań. Na terenie, który nie spełnia tych kryteriów nie można również budować nowych domów, ale jak się okazuje ustawodawca zostawił pewną furtkę, z której chcą skorzystać samorządowcy. - Jeżeli w terminie 36 miesięcy od daty wejścia w życie tej ustawy gminy uchwalą plany miejscowe, które przewidzą jednak możliwość zabudowy tych terenów przy wiatrakach to wtedy ta możliwość pozostanie - mówi w rozmowie ze Strefą FM Dominik Ambrozik, sekretarz gminy Wola Krzysztoporska. Ustawa weszła w życie w lipcu 2016 roku, gminom pozostały więc jeszcze dwa lata.


W gminie Wola Krzysztoporska nowe plany zagospodarowania przestrzennego obejmą takie miejscowości jak: Piaski, Mzurki, Oprzężów, Kolonia Oprzężów, Kozierogi, Glina, Gąski i Krzyżanów.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)24.07.2017 20:03

Mafia wiatrakowa jak widać w natarciu ale nic z tego nie będzie zgody na żadna budowę a gminni radni to zwykli skorumpowali ludzie tak jak w mojej gminie. Gmina jak chce sobie postawić wiatrak to pod urzędem niech sobie postawia a nie mieszkańcom pod oknami domów

33


śmigielski ~śmigielski (Gość)24.07.2017 16:41

W Sulejowie ponoć będą budowali wiatrak niecałe 200 metrów od domostw przy knajpie, z usług której bardzo często korzysta urząd. Mówił o tym na ostatniej sesji jeden z radnych, ale burmistrz zaraz go zgasił. Prawda to?

40


ds ~ds (Gość)24.07.2017 12:20

zamiast tych wiatraków byście po prostu montowali na każdym dachu każdego bloku i budynku panele słoneczne i było by ekologicznie i nie szpeciło by tak krajobrazu.

41


gość ~gość (Gość)24.07.2017 10:50

Taa a słupy nadal pośrodku parkingu.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat